Zpráva z Rakouska

Ternitz
Stránský vyhrál, Doležal druhý, Zemanová čtvrtá a Hladík mezi muži osmý!
O uplynulém víkendu bojovali závodníci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu na dvou frontách. Postavili se na start cyklokrosového světového poháru ve švýcarském Bernu a v rakouském Ternitzu, kde se jel světový pohárový závod kategorie C2.
A právě v Ternitzu zářila dvojice juniorů Matěj Stránský a Tomáš Doležal. Matěj nenašel soupeře a cílem projel s vítězným gestem. Hned za ním protnul cílovou pásku jeho oddílový kolega Tomáš Doležal.
Výborně ale zajeli i v kategorii mužů Josef Hladík a Tomáš Ježek. Hladík se ve velké konkurenci prodral do první desítky, skončil osmý. Ježek obsadil čtrnáctou příčku.
Josef Hladík popsal závod následovně: „Do Rakouska jsem jeli s tím, abych vyjel UCI body, které bere prvních deset lidí. Cítil jsem se dobře, celkem jsem si i věřil, i když konkurence byla větší, než jsem čekal. Od startu jsem se pohyboval okolo desátého místa, během závodu se mi podařilo dostat na osmou pozici a tak jsem dojel i do cíle. Byl to super závod. Nechal jsem tam všechno a s výkonem jsem spokojený,“ uvedl po závodech nadšený Hladík.
To ale nebylo všechno. Další výraznou stopu v závodu žen zanechala věkem ještě juniorka Kristýna Zemanová, když dojela čtvrtá. „To byl fantastický výkon, Kristýna musela navíc řešit v předposledním kole po pádu zamotaný řetěz, který ji zcela jistě zastavil v boji o medaili, protože do té doby se pohybovala na druhém místě,“ uvedl trenér mládežníků v IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší. Klára Vernerová dojela pak pouhá dvě místa za svoji oddílovou kolegyní, skončila šestá.
Za zkušenostmi vycestovali v reprezentačním trikotu do švýcarského Bernu k závodům takzvaně  velkého Světového poháru v cyklokrosu David Šulc a Tereza Vaníčková. Šulce potkaly opakovaně problémy v depu, nakonec obsadil 24. příčku. Technické problémy se nevyhnuly ani Vaníčkové, obsadila konečné 49. místo.
Už v pondělí čekají mladé závodníky IVAR CS AUTHOR Teamu další boje v českém poháru TOI TOI Cup v cyklokrosu. Závodit se bude ve Slaném u Kladna.
blog comments powered by Disqus