Závěrečné hodnocení sezóny 2012

To nám to ale pěkně uteklo, letošní sezóna je za námi a tak se pojďme za ni trochu ohlédnout. Náš Alpine Pro – Author Team si právě odkroutil již šestou cyklistickou sezónu a určitě splnil většinu cílů, které si na jaře předsevzal. Hlavní náplní týmu byl, stejně jako v předešlých letech, seriál horkých kol Kolo pro život (KPŽ).
Začátek patnáctidílného seriálu KPŽ byl opět situován do jarních brdských lesů nedaleko Prahy a finále pak přivítalo babí léto v oderských vrších nedaleko Hranic na Moravě. Druhý díl seriálu opět patřil Mladé Boleslavi, kde náš tým ve spolupráci s několika obětavými lidmi uspořádal kvalitní bikový závod Mladá Boleslav Tour Škoda Auto s výborným zázemím a servisem.
Výzvou v týmové soutěži KPŽ s názvem Team Prestige Trophy byl zisk celkově druhého místa, a to již po čtvrté v řadě, čehož se nakonec podařilo dosáhnout. Naši elitní bikeři nestačili pouze na letos suverénní uskupení České spořitelny - Specialized. Záložní družstvo pak završilo sezónu na velmi dobrém devátém místě z 29-ti týmů. V soutěži jednotlivců se velké naděje vkládali do našich borců hned v několika kategoriích. Mezi elitou jsme měli jediného zástupce Václava Ježka, který prokázal výbornou formu, a i když se mu nepodařilo vyhrát žádný závod KPŽ, tak posbíral několik druhých a třetích míst, což mu vyneslo celkové třetí místo za téměř neporazitelnou dvojicí Hynek – Boudný z České spořitelny – Specialized. Příjemným překvapením pak byli výkony našich bikerů v kategorii Muži 19-29 let, kterou suverénně ovládl Jan Strož před druhým Františkem Kloučkem. Těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě pak ještě skončil Martin Splítek. Svého vítěze jsme měli i v kategorii Muži 40-49 let, kterou ovládl bývalý silničář Ivo Netík, letošní posila našeho týmu.
Velkou událostí letošního roku bylo bezesporu červnové mistrovství Evropy v maratonu, jež se konal na našem území na ranči Malevil. Mistrovský závod na sto kilometrů okusil i Venca Ježek, který ve velmi silné konkurenci obsadil solidní 17. místo. Doplňkový závod na kratší trati ovládli naši borci, protože na pódiu obsadili všechny tři místa v pořadí Honza Strož, František Klouček a Martin Splítek. V kategorii M40 vybojoval na této trati druhé místo Ivo Netík. Náš tým pak s přehledem získal prvenství v týmové soutěži.
Naše barvy byly v letošní sezóně hodně vidět i na jiných významných bikových soutěžích. Venca Ježek obhájil vítězství v Českém Ráji a na Bezdězu, stal se bikovým Králem Šumavy, vyhrál závod Okolopardubic, Maraton Euroregionu Nisa a závěrečný Nova Author Cup, kde na druhém místě dojel další náš biker Honza Strož. Druhé místo pak Venca vybojoval na závodech Okolohradce a Okololiberce. Za zmínku stojí i Vencovo čtvrté místo na Šela maratonu, které se letos jelo jako mistrovství České republiky v maratonu. Na této akci však náš tým nevyšel na prázdno, protože na třetím místě ve své kategorii skončil Martin Splítek.
A co děti? Tak ty jsou bezesporu největší chlouba našeho týmu. Jejich touha, elán a nadšení pro cyklistiku je až neuvěřitelná. Chuť učit se něčemu novému a stále se zlepšovat se pak samozřejmě odrážejí i ve výsledcích. Bez nadsázky se dá říci, že děti oblékající naše barvy naprosto ovládli dětskou soutěž Junior Trophy v seriálu Kolo pro život a sbírali trofeje i z jiných závodů, kterých se zúčastnili. Počet pódiových umístění jim můžou jejich dospělí kolegové jenom závidět, protože jenom v seriálu KPŽ ve svých kategoriích celkově zvítězili Pepa Hladík, Kačka Hladíková a Vanda Dlasková, na druhých místech pak skončili Klárka Venerová, Tomáš a Venda Ježkovi, Lucie Tůmová a Marek Dlask a třetí pozice vybojovali Adélka Kyselová a Tomáš Hájek. Výkony našich svěřenců jsou určitě velkým příslibem do budoucna nejen našeho týmu, ale i celé cyklistiky Jen tak dál.
A co říci závěrem? Stejně jako v loňském roce bychom rádi za celý Alpine Pro – Author Team poděkovali všem závodníkům, mladším i starším, za předvedené výkony a přístup k našemu sportu v letošním roce a také rodičům, příznivcům a nadšencům, kteří se starají o naše mladé talenty a chod celého týmu.
blog comments powered by Disqus