Další zlatá a stříbrná medaile ze zasněžených Milovic

Milovce 2017
Již předposlední závod cyklokrosového seriálu TOI TOI CUP se konal v sobotu 2. 12. v Milovicích za účasti závodnic a závodníků IVAR CS – AUTHOR TEAMu. Trať vedla v areálu Hakenova stadionu, byla pro diváky přehledná a pro závodníky zajímavá.  Během rozjetí závodníků před závodem se v mrazivém ránu trať pokryla tenkou vrstvou sněhu, která vydržela na závody kategorií kadetek a žáků. Postupně se teplota vyhoupla nad bod mrazu a následující kategorie již jezdily na kluzkém blátivém povrchu. Ke slovu proto přišly i tlakové myčky kol, kterými týmoví mechanici z řad rodičů udržovali v depu během závodů kola v dobrém stavu. Již první kategorie kadetek přinesla týmu zlatou medaili, kterou vybojovala Kateřina Hladíková v přímém souboji s největší konkurentkou Kristýnou Zemanovou. Rozhodující náskok si vybudovala ve druhém ze tří kol. Dosáhla letošního druhého vítězství a potvrdila si rostoucí formu před nadcházejícím mistrovským závodem. Pátým místem ve stejné kategorii zopakovala Natálie Klímová své letošní nejlepší umístění ze Slaného.
V následujícím závodu žáků skončil Štěpán Rozsypal na pátém místě a Václav Ježek na sedmém, přestože jel polovinu druhého kola ze tří na prázdné galusce, což ho stálo velkou časovou ztrátu. V kategorii kadetů vynechal závod vinou nemoci David Šulc, ale na stupních vítězů ho zastoupil stříbrný Matěj Stránský, přestože se během závodu dopustil několika technických chyb. Matěj se tak vrátil na pódium po třech závodech a upevnil si průběžné třetí místo v celkovém hodnocení seriálu. Pátý ve stejné kategorii skončil Jakub Daněk a v celkovém pořadí seriálu si polepšil o dvě místa na průběžné šesté místo, což mu zaručuje start z první řady v následujícím mistrovském závodu. Do první desítky v juniorech se v Milovicích vešel šestý Tomáš Ježek.
V konkurenci i s profesionálními cyklistkami se v mezinárodní konkurenci neztratila ještě středoškolačka Klára Vernerová a vybojovala velmi pěkné 12. místo. Příští týden pokračuje seriál v mládežnických kategoriích posledním závodem v Kolíně, který je zároveň mistrovským České republiky. Shora uvedené výsledky závodnic a závodníků  IVAR CS – AUTHOR TEAMu naznačují, že by tým příští týden  nemusel odjíždět ze závodu bez pódiového umístění a uvidíme, zda aspoň někdo z týmu bude zapalovat druhou adventní svíčku v mistrovském dresu. Všem přejeme, aby se jim mistrovský závod vydařil dle jejich představ.
blog comments powered by Disqus