Zadov: dvě bedny a dvě brambory

Zadov
Další závody Českého poháru XCO na horských kolech se jely na Zadově. Mladí cyklisté týmu IVAR CS AUTHOR Teamu se tam dvakrát postavili na stupně vítězů a dvakrát skončili těsně pod nimi. Bronzovou příčku vybojovali starší žákyně Kateřina Hladíková a starší žák Filip Samec.
„Nejvíce mne potěšili starší žáci. V první desítce skončili čtyři. To byl moc pěkný závod,“ zhodnotil pohárové závody hlavní trenér boleslavského týmu Václav Ježek.
Kateřina Hladíková měla ztíženou startovní pozici. V posledním pohárovém závodě byla kvůli cizí pomoci na trati diskvalifikována, proto startovala až ze zadních řad. Katka má letos ale skvělou sezonu a zajela parádní závod. První dvě závodnice byly sice tentokrát nad její síly, ale třetí místo bezpečně uhájila.
Závod měla ztížený i tím, že z boleslavského týmu mezi staršími žákyněmi jela osamocená a nemohla se spoléhat na podporu týmu.
To starší žáci na tom byli podstatně lépe. Jeli ve čtyřech a trenér Ježek chválil právě i týmovou spolupráci. Bronzový Filip samec dlouho bojoval na samotném čele závodu, v posledním kole ze tří okruhů pro něho zbylo třetí místo. Pouhých třicet vteřin za ním na čtvrtém místě dojel Václav Ježek, sedmý skončil Jakub Elbadri a do desítky se vešel ještě svým devátým místě Adam Bernát.
Mladší žákyně Barbora Rajnochová skončila šestá, zajela tak nejlepší závod sezony. „Bára bojovala v prvním okruhu dokonce o třetí místo, ve druhém ještě hájila pátou příčku, ale i šestý flek je parádní,“ podotkl trenér Ježek. Adéla Rozsypalová dojela třináctá, Aneta Dlouhá šestnáctá a Martina Václavů devatenáctá.
Šest Boleslaváků startovalo mezi mladšími žáky a tři se vešli do bodované čtyřicítky - 26. Matěj Pekař, 31. Zdeněk Hradiský a 39. Eliáš Hofman.
I když kadet David Šulc dojel čtvrtý, Matěj Stránský devátý a Jakub Daněk třináctý, trenér Ježek nebyl spokojen. „V této kategorii máme na to, abych stáli na stupních vítězů. Je to paradoxní, ale s umístěním příliš spokojen nejsem, protože v této kategorii máme velké ambice,“ řekl otevřeně Ježek.
Kadetka Natálie Klímová prožila na Zadově smolný závod. Pár desítek metrů po startu píchla duši, půl kola statečně běžela do depa, kde dostala nové zadní kolo. Netrvalo dlouho a v zatáčce přeletěla řídítka a tím pro ní závod skončil. Štěstím je to, že z pádu vyvázla nezraněná.
Doslova na dno svých sil si sáhly dvě boleslavské juniorky. Na těžké zadovské trati se ale držely statečně. Klára Vernerová dojela osmá a Tereza Vaníčková desátá.
Mezi juniory se nejlépe dařilo Tomáši Ježkovi, který dojel jedenáctý, Bruno Stoček skončil patnáctý. Smůlu měl Josef Hladík, kterému po startu spadl řetěz a než dal vše do pořádku, vyjížděl jako poslední. Na trati se doslova dral kupředu, nakonec z toho bylo 28. místo.
Už ve čtvrtek v Kalových Varech startují junioři a juniorky na republikovém mistroství v časovce. V sobotu pak stejnou věkovou kategorii čeká v Plzni mistrovský silniční závod. IVAR CS AUTHOR Team vysílá do boje o republikové tituly všechny své závodníky. „Závodí se společně se Slováky a tyhle závody jsou vždy nevyzpytatelné. Umístění v první desítce budu považovat za obrovský úspěch,“ dodal trenér Václav Ježek.
blog comments powered by Disqus