XC závod v Bautzenu

Bautzen
První dubnovou neděli vyrazili dva zástupci naše Alpine Pro – Athor Teamu na závod cross country do nedalekého německého města Bautzen. Hlavní elitní kategorie, kde nás reprezentoval Jan Strož, projela zhruba čtyřkilometrový okruh devětkrát a kategorie Muži Hobby s Janem Boubínem odkroužila celkem čtyři kola. Honza Strož dorazil do cíle na vynikajícím druhém místě, když nestačil pouze na Lukáše Sáblíka z Rubena Auto-Mencik Specialized a Honza Boubín pak ve své kategorii obsadil velmi slušné sedmé místo.
Honza Strož k závodu řekl: „Na závod jsem se cíleně nepřipravoval, o to víc jsem byl spokojený s výkonem i umístěním. Trať byla rychlá, hravá, technická, prostě pěkná. Pro mě se závod nevyvíjel ze začátku moc dobře, jelikož jsem špatně odstartoval a propadl sena zhruba 25. místo a moc prostoru k předjíždění nebylo.
Zhruba dvě kola jsem se probíjel dopředu. Jelo se mi dobře, takže jsem postupně dojel do skupiny čtyř lidí, která tou dobou bojovala o druhé místo. Sábloš už byl odskočenej na 50 sekund. Snažil jsem se jet pořád svoje s cílem ho co nejdřív dojet. Skupina se postupně zredukovala na tři lidi včetně mě, ale ztráta neklesla pod půl minuty, což mě trochu mrzí, že jsem se Lukášem nemohl utkat hned od začátku. Bylo by to zajímavé. Smířil jsem se, že první dneska asi nebudu a chtěl jsem urvat alespoň druhý flek. Dvě kola před cílem jsem odjel a jel sám až do cíle. Závod jsem bral jako kvalitní trénink a hlavně jsem potřeboval vyzkoušet nové 29-ti palcové kolo Author v zápřahu. Ještě nějaké mouchy musím doladit, ale jinak bylo vše stoprocentní.“
blog comments powered by Disqus