Vrchlabí – Špindl Tour Škoda Auto

Na startu
Kolotoč závodů horských kol Kolo pro život se tento víkend přesunul do Krkonoš. Závod ve Vrchlabí – Špindl Tour je charakteristický především kopcovitou ale s technicky nenáročnou tratí, která je lemována krásnými scenériemi krkonošského národního parku. Na startu se sice neobjevila kompletní česká biková elita, nicméně na vrchlabském náměstí nechyběl například novopečený mistr Evropy Kristián Hynek a kompletní Alpine Pro – Author Team.
Po průjezdu městem zavedl zaváděcí automobil závodníky pod místní lyžařský areál, kde se začalo strmě stoupat až nad sjezdovky. Toto zhruba čtyřkilometrové stoupání hodně napovědělo o vývoji závodu.
Na vrcholu kopce byl peloton již rozdělen na malé skupinky, které pak ve většině případů absolvovaly zbytek závodu. Na čele se vytvořila dvojice Kristián Hynek (Česká Spořitelna/Specialized) a Ivan Jobánek (Merida Biking Team), kteří si vytvořili mírný náskok v poslední části prvního stoupání. Za nimi vykrystalizovala další dvojice našich jezdců Václav Ježek a Jan Strož. Až do Špindlerova Mlýna měli naši kluci vedoucí duo na dohled, ale nedařilo se jim ztrátu eliminovat. Za Špindlem však Hynek s Jobánkem přidali na tempu a ztratili se z dohledu. Kristián Hynek pak rozhodl o svém vítězství až v závěrečném sjezdu po štěrkové lesní cestě. V tomto sjezdu dokázal i Venca Ježek odjet Honzovi Strožovi  a tím rozhodl boj o třetí místo. Honza dojel tedy na výborném celkovém čtvrtém místě a zároveň s přehledem vyhrál svoji kategorii Muži 19-29 let. Tuto kategorii na stupních vítězů doplnil na druhém místě František Klouček. Náš tým uspěl ještě v kategorii Muži nad 60 let, kde třetí příčku obsadil Stanislav Hájek. Kompletní výsledkový servis najdete na http://www.kolopro.cz.
blog comments powered by Disqus