Václav Ježek těsně druhý ve Valticích

Valtice krátce po startu
Kolo pro život zavítalo tentokráte do kraje vína a pohostinných lidí. Poslední léta byl zářijový termín závodu na jižní Moravě charakteristický suchým a krásně teplým počasím. V letošním roce si však bikeři užili úplného opaku, protože po nočním a ranním vydatném dešti se rychlá trať proměnila ve vodní a bahenní lázně. Kdo netahal z jílového pole bahnem obalené o dvacet kilogramů těžší kolo možná nepochopí jaké byly letos Valtice. I přes nepříznivé počasí Valtické náměstí opět doslova praskalo ve švech. ICAR CS – AUTHOR TEAM si před závodem kladl nejvyšší cíle, a to jak v individuální tak i v týmové soutěži, což se vyplnilo takřka do puntíku.
Zaváděcí silniční pasáž po startu znamenala pouze boj o dobrou pozici pro vjezd do terénu, kde se teprve začalo naostro závodit. Spousta vody, kluzký povrch ani svižné tempo však zpočátku neznamenaly, že se balík bude trhat na malé skupiny a i když čelo záhy mírně odskočilo, zbytek startovního pole se valil stále za nimi. Závod nakonec rozhodovaly hlavně krátké prudké výjezdy a nebo technické úseky plné vody a bahna.
Na čele se po několika kilometrech oddělila sedmičlenná skupina, ve které jsme měli dokonce tříčlenné zastoupení, jelikož se v ní dokázal dobře zabudovat kromě dvou „eliťáků“ Václava Ježka a Jana Strože i Martin Splítek. Po průjezdu Valticemi zhruba na 25-tém kilometru byla vypsána prémie na vrchu krátkého prudkého asfaltového kopce, se kterou se nejlépe vypořádal Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized MTB team) před našimi borci Martinem Splítkem a Honzou Strožem. Čelní skupina i přes několik pokusů o její roztrhání se dokázala udržet pohromadě až do závěrečné části závodu. Poslední výběh mezi vinicemi se stal bohužel osudným Honzovi Strožovi, který své kolo doslova utopil v bahně a než ho stačil zprovoznit, byla skupina pryč. V posledních kilometrech začal úřadovat Venca Ježek, který se hlavně díky svým technickým dovednostem dokázal odpoutat od ostatních a ještě před posledním výjezdem v blízkosti zámeckého areálu ve Valticích to vypadalo na vítězství. Pak se však zezadu přiřítil Pavel Boudný, nedal Vencovi šanci zopakovat triumf z minulého týdne, a závod vyhrál o několik sekund před Vencou. Martin Splítek celkově šestým místem ukázal vynikající formu a bezpečně vyhrál svoji kategorii Muži 23-29 let. Na stupně vítězů ho v této kategorii doprovodil na druhém místě František Klouček, který také zajel výborný závod. Dalšího vítěze jsme měli v kategorii Muži 40-49 let, kde úřadoval Ivo Netík a pro třetí místo si v nejmladší mužské kategorii 17-22 let dojel Dan Valášek.
Bahna si užily i v menší míře děti v zámeckém areálu. Většina našich juniorů volila pro tento víkend závody v Bakově, ale i tak se naše barvy na pódiu ve Valticích přece jen objevily. Pro druhá místa si totiž dojely sestry Aneta Kyselová (holky do 5-ti let) a Adéla Kyselová (dívky 8-9 let) a třetí místo ještě vybojovala Karolína Marksová (dívky 12-13 let). / foto
blog comments powered by Disqus