Václav Ježek stříbrný v Chrudimi

Stupně vítězů v Chrudimi
Dalším závodem Kola pro život byl tradiční Manitou Železné hory v Chrudimi. Proč tradiční? Chrudimský závod totiž doprovází seriál KPŽ už od samého začátku. Organizátoři nelenili a pro závodníky připravili pár drobných změn na trati, kde nahradili asfaltové pasáže lesními sigltrekovými úseky, což určitě vedlo k větší atraktivitě závodu. Samozřejmě nemohl chybět tradiční sjezd schodů ihned po startu. IVAR CS – AUTHOR TEAMu přijel do Chrudimi především udržet, případně navýšit průběžné vedení v týmové soutěži před dotírající Českou Spořitelnou.
Po zaváděcím průjezdu městem a vjezdu na první šotolinovou cestu bylo jasné, kdo bude udávat tempo závodu, protože na špici se usadila dvojice Matouš Ulman – Pavel Boudný (Česká spořitelna – Specialized). A především Ulman svým nasazením hned z kraje závodu oddělil pětičlennou skupinu, ve které se udrželi i Václav Ježek a Jan Strož. Honza Strož však neměl svůj den a po několika kilometrech od skupiny dopadl.
Zhruba v polovině závodu se dvojici České spořitelny podařilo odjet zbytku čtyřčlenné skupiny Václavu Ježkovi a Janu Fojtíkovi a už to vypadalo na jejich další double. Technické problémy však vyřadily ze závodu Matouše Ulmana a na čele zůstal pouze Pavel Boudný. Po defektu Fojtíka se na druhém místě osamostatnil i Václav Ježek, který měl Boudného tzv. na dostřel, ale Boudný si svůj náskok sebrat nenechal a do cíle dorazil před Ježkem o necelou minutu. Venca dokončil závod na výborném druhém místě a po závodě byl se svým výkonem spokojený. Vynikající formu potvrzuje i Martin Splítek, který se poprvé podíval do první pětky v celkovém pořadí a s velkým přehledem vyhrál svoji kategorii Muži 23-29 let. Dalším vítězem kategorie se stal Tomáš Jiránek (Muži 40-49 let), který se těsně nevešel do první desítky celkového pořadí. V posledních závodech se skvěle prezentuje Jan Matějka, který po prvním místě v kategorii Muži 30-39 let v Karlových Varech přidal místo druhé v Chrudimi. Technické problémy se tentokráte vyhnuly Danielu Valáškovi a hned to bylo znát, protože Dan si dojel pro druhé místo v nejmladší mužské kategorii 17-22 let. Na stupně vítězů se podíval také nestárnoucí Jiří Šťastný, který dokončil závod na třetím místě v kategorii Muži 50-59 let. I na kratší 38-mi kilometrové trase jsme měli zástupce na stupních vítězů díky Elizabeth Ungermanové, která v kategorii Kadetky 14-16 let obsadila třetí  místo.
Chrudim samozřejmě nepatřila jen dospělým, ale i dětem a ty opět ukázaly, že je kolo baví, což je pak také znát i výsledcích. Své kategorie vyhráli Štěpán Rozsypal, Kateřina Hladíková (oba děti 8-9 let), Martina Jedlánková (dívky 10-11 let) a Klára Vernerová (dívky 12-13 let). Třetí místa pak obsadili Babeta Kolářová (holky do 5-ti let), Adéla Rozsypalová (dívky 6-7 let), Vojtěch Pařík, Adéla Kyselová (oba děti 8-9 let) a Josef Hladík (kluci 12-13 let.)
blog comments powered by Disqus