Václav Ježek ovládl Plzeňskou padesátku

Finiš v Plzni
V Plzni se to konečně povedlo. Plzeňská padesátka se po několika letech vrátila mezi závody seriálu Kolo pro život a návrat to byl pro IVAR CS – AUTHOR TEAM velice úspěšný. Václavu Ježkovi se totiž podařilo ve strhujícím závěru tento závod vyhrát. Slavnostní start připravili organizátoři na Plzeňském náměstí, kde hlavním startérem byl americký hokejista ve službách plzeňského klubu Ryan Hollweg.
V poklidném tempu se peloton přesunul z náměstí do cílového areálu, kde se pouze ukázal divákům ještě v kompaktním složení a pokračoval dál podél plzeňské zoologické zahrady. Následný zahřívací silniční úsek končil vjezdem na šotolinovou cestu, kde se konečně začalo závodit. Trať celého závodu byla spíše rovinatá se dvěma výjezdy na kopec Krkavec a tomu odpovídalo i pekelné tempo. Tvořily se poměrně velké skupiny, které dokázaly vydržet pospolu minimálně polovinu závodu. Na čele se vyčlenila šestice bikerů, která si zvolna navyšovala náskok na poměrně početnou skupinou pronásledovatelů.
V této šestici jsme měli dvojí zastoupení, protože kromě Václava Ježka se v ní výborně prezentoval i Jan Strož. Asi dvacet kilometrů před cílem při druhém a výrazně prudším výjezdu na Krkavec se přeci jen podařilo trojici Pavel Boudný, Matouš Ulman (oba Česká spořitelna – Specialized MTB team) a Václav Ježek čelní skupinu roztrhat. Když už Venca spřádal plány jak si poradit s bikery České spořitelny, tak přišel Boudného defekt a na čele se osamostatnila pouze dvojička Ježek – Ulman. Oba pak dorazili do cílového areálu, kde přihlížejícím divákům předvedli strhující finiš se šťastnějším koncem pro Vencu Ježka. Díky Boudného defektu se nakonec Honza Strož ocitl v boji o celkové třetí místo, ale malé zaváhání v poslední zatáčce při vjezdu do cílového areálu ho stálo stupně vítězů a Honza se musel spokojit s neoblíbeným čtvrtým místem. Prohraný spurt v cílovém prostoru si prožil i Dan Valášek, který skončil těsně druhý ve své kategorii Muži 17-22 let. Druhé místo se podařilo urvat i Janu Matějkovi v kategorii Muži 30-39 let. Na poloviční distanci se opět dařilo Elizabeth Ungermanové, která s velikým náskokem zvítězila v kategorii Kadetky 14-16 let.
blog comments powered by Disqus