Václav Ježek obhájil vítězství v Osečné

Před startem v Osečné
Prvním závodem horských kol, tedy především pro „hobíky“, bývá už několik let Podralská padesátka v podještědské Osečné. Náš tým se na tomto převážně asfaltovém klání sešel ve velmi slušném počtu. I když je tento závod pro „eliťáky“ pouze přípravný, tak přeci jen obhajoba prvenství určitým způsobem svazuje a toho si byl před závodem Václav Ježek vědom, a i proto jeho cílem bylo samozřejmě zvítězit. Jednoduché to určitě neměl, protože se v Osečné sešla velmi slušná konkurence jezdců Elite, mimo jiné i Jan Strož, Michal Bubílek, Jiří Novák nebo třeba Jan Nesvadba. První zaváděcí kolo závodu se neslo spíše v poklidném tempu, nikomu se moc nechtělo „tahat“ a proto se startovní pole drželo dlouho pohromadě. Bylo hodně znát, že jde u spousty závodníků o první závodní test, protože v balíku panovala lehká nervozita.
V krátkém stoupání na osmnáctém kilometru se poprvé rozjelo opravdu ostré tempo a následovalo spravedlivé dělení na silné a méně silné jedince. Na čele se vytvořila asi patnácti členná skupina, ve které nemohli chybět všichni favorité závodu. Po krátkém zvolnění si nastoupil Honza Strož a podařilo se mu odpoutat od zbytku čelní skupiny. Únik však netrval moc dlouho a po několika kilometrech byl Honza opět pohlcen svými konkurenty. Rovinatý zbytek trati a větrné počasí nedalo možnost někomu dalšímu vystrčit růžky a rozhodnout závod s větším předstihem. A tak došlo k závěrečnému hromadnému spurtu, kde potvrdil své kvality a zkušenost lídr našeho týmu Václav Ježek, který na lajně porazil druhého Michala Bubílka. Honza Strož po slibném průběhu dokončil závod na 15. místě.
Před dospělými se v dopoledních hodinách rozhořel boj i v dětských kategoriích, kde jsme měli několikanásobné zastoupení na stupních vítězů. Mezi nejmladšími bikery si pro třetí místo dojel Štěpán Hájek, mezi dívkami ve věku 5-6 let zvítězila Babeta Kolářová a stejného umístění dosáhla Adéla Rozsypalová v žákovské kategorii. V chlapecké kategorii ve věku 9-10 let vyhrál Štěpán Rozsypal a mezi dívkami stejné věkové skupiny se na druhou a třetí příčku postavily Kateřina Hladíková a Adéla Kyselová. Žákovskou kategorii ve věku 11-12 let reprezentoval Tomáš Maroul, který vybojoval třetí místo a v dámské části dojela na druhém místě Kristýna Zemanová a třetí Martina Jedlánková. Nejstarší dětskou kategorii ovládl Josef Hladík a Tereza Vaničková, za kterou se druhým místem prezentovala Klára Vernerová.
blog comments powered by Disqus