Václav Ježek obhájil prvenství v Českém ráji

Venca Ježek a první cena
Tradiční závod Author 50 Český ráj, který má tu čest zahajovat nový ročník maratonských závodů horských kol, se uskutečnil ve svém obvyklém termínu v polovině dubna. I přes poměrně chladné a vlhké počasí se na startu sešlo solidní startovní pole čítající více než tisíc účastníků. Mezi nimi nemohli samozřejmě chybět ani bikeři IVAR CS – Author Teamu v čele s Václavem Ježkem.
Prvních pět kilometrů tratě jsou významné dvěma krátkými stoupáními, kde se startovní pole vetšinou rozdělí do malých skupin a ne jinak tomu bylo i letos. Na čele se po tomto úseku vytvořila asi dvaceti členná skupina, která po prvních kilometrech s ostrým tempem viditelně zvolnila, čehož se snažil využít Jan Strož. Za hradem Kost neváhal a svým nástupem si vytvořil malý náskok, který však neměl dlouhého trvání a Honza byl opět pohlcen vedoucí skupinou.
O něco podobného se pokusil i Václav Ježek na dvacátém kilometru nedaleko zříceniny hradu Trosky, kde si v prudkém kopci zrychlil a ostatním dokázal ujet o několik desítek metrů. Svoje vedení začal poměrně rychle navyšovat a až do cíle svou šanci nepustil. Vencovi se tak podařilo obhájit loňské vítězství a patří mezi nejúspěšnější bikery tohoto závodu.
To však nebylo jediné vítězství Ivar CS – Author Teamu, protože svoje kategorie vyhráli Jana Hladíková (Ženy 40-49 let), Martin Splítek (Muži 19-29 let), Ivo Netík (Muži 40-49 let) a Jaroslav Rys s Tomášem Prchalem (Tandem). Martin Splítka na stupně vítězů ještě doprovodil na druhém místě František Klouček. Z výborných výsledků jednotlivců profitoval náš tým i v soutěži družstev, kterou jednoznačně ovládl. Kompletní výsledkový servis najdete na www.sportsoft.cz
blog comments powered by Disqus