Václav Ježek Králem Šumavy

Poslední květnový víkend je v Klatovech již tradičně vyhrazen Králi Šumavy. Tento kultovní závod letos oslovilo více než dva a půl tisíce nadšených cyklistů a měli se opravdu na co těšit. Organizátoři připravili z větší části novou trať, ve které ubrali asfaltové úseky a nahradili je zajímavými lesními pasážemi a hlavně přidali pár set výškových metrů. Nejdelší 105ti kilometrovou trasu zvolil poprvé i lídr Alpine Pro – Author Teamu Václav Ježek.
Dlouhá trať s velkým převýšením určila i vlažnější tempo pelotonu po startu.
Čelní asi dvaceti členná skupina se z počátku držela pospolu s velmi malými časovými odstupy. Zvyšující náročnost trasy časem začala tuto skupinu redukovat. Vpředu se utvořila dvojice Venca Ježek a Petr Dlask (Madeta Fitness/Specialized), která vzorně spolupracovala a ostatním se postupně vzdalovala. Takto oba spolu absolvovali větší část závodu až zhruba na 85. kilometru se po sjezdu do vesničky Úloh začala trať opět nepříjemně zvedat, čehož využil Venca k nástupu a Petru Dlaskovi se začal vzdalovat. Na hoře na kopci, kde se se ukrývá zřícenina kostela sv. Bartoloměje, už měl Venca solidní náskok, který i přes drobné technické problémy se zadním kolem dokázal udržet až do cíle. Na druhém místě dojel Petr Dlask a třetí místo obsadil Jan Šťastný (Cyklotrénink.com). Na start dlouhé trasy se z našeho týmu ještě postavil Martin Turner, který dokončil závod na celkovém 18. místě.
Na závěrečném ceremoniálu pak byl Venca vyhlášen letošním Králem Šumavy a převzal i tradiční královskou korunu pro vítěze dlouhé trasy. Věřme, že takových ocenění bude letos přibývat.
blog comments powered by Disqus