V Praze čtyřikrát na bednu

Praha – Řepy
V Praze vystoupali jezdci IVARCS – AUTHOR Teamu čtyřikrát na bednu
Praha Řepy – Úvodní závod českého poháru v cross country v pražských Řepích dopadl pro mladé cyklisty IVAR CS AUTHOR teamu nad očekávání dobře. Z hlavních víkendových závodů si vezou tři medaile, čtvrtá přibyla v dětské kategorii. Kateřina Hladíková, David Šulc, Filip Samec a benjamínek Fanda Hladík. To jsou medailisté. A to mohlo být všechno ještě veselejší, chyběla jen trocha štěstí. Dvoudenní závody se jely na náročné trati plné prachu. Už úvodní závod mladších žákyň věštil, že boleslavští cyklisté budou hodně bodovat. I když trenéři neočekávali od tohoto závodu příliš, nakonec byli nadšeni. Dvě děvčata, jezdící v kategorii prvním rokem, dokončila v sedmdesátičlenném poli v první desítce – Aneta Dlouhá dojela osmá a Bára Rajnochová desátá. „Ukázalo se, že přípravu děvčata zvládla dobře a věřím, že jejich dobré výkony budou pokračovat,“ podotkl hlavní trenér Václav Ježek.
Mezi stovkou mladších žáků dojeli kolem čtyřicátého místa Matěj Pekař a Zdeněk Hradiský. „Kluci však především sbírají zkušenosti, jejich výkon byl velice slušný,“ uvedl vedoucí týmu Josef Hladík.
První medaile se zablýskla v další kategorii. To když na trať vyrazily starší žákyně. Sebevědomí čišelo z Kateřiny Hladíkové, která se od startu držela na druhém místě a na této pozici protnula po třech okruzích i cílovou páku. Adéla Kyselová, která před pár dny ukončila sezonu na lyžích, dojela na parádním 15. místě.
Filip Samec nenašel přemožitele mezi staršími žáky. Zajel velice taktický závod, celý závod se držel ve vedoucí tříčlenné skupině, půl kola před cílem nasadil k trháku, který soupeři nezachytili, a dojel si v klidu pro vítězství. Václav Ježek dokončil šestý. I přes nevýhodnou startovní pozici se prokousal startovním polem ke konečnému devátému místu Jakub Elbadri. „Hodně jsme sázeli na Štěpána Rozsypala, ten se v prvním kole držel na čtvrtém místě, ale pak upadl a do cíle sice dojel, ovšem s velkou ztrátou,“ uvedl trenér Ježek.
V neděli se pak na start postavili závodníci starších kategorií. A hned v té první slavili Boleslavští úspěch. Kadet David Šulc od startu nedal nikomu ze soupeřů šanci na to, aby ho ohrozil a po celý závod si držel zhruba dvacetivteřinový náskok, který bezpečně uhlídal do cíle. Ještě v polovině závodu byli za Davidem ve skupince i Matěj Stránský a Jakub Daněk. Stránský však měl děsivě vypadající pád a ke vší smůle v takřka stejnou chvíli měl defekt Daněk. Oba dva sice závod dokončili, ale v hloubi startovního pole. Na desátou příčku se ale probojoval Dan Sporysch a Tomáš Doležal dojel jedenadvacátý.
Boleslavští junioři startovali ze zadních pozic, ale nakonec se prodrali hodně dopředu. Tomáš Ježek dojel osmý, Josef Hladík desátý, Bruno Stoček třináctý.
Obě naše juniorky, Tereza Vaníčková a Klára Vernerová, se vešly do první desítky – první jmenovaná dojela osmá, druhá devátá. Jedenáctou příčku vybojoval v kadetkách Natálie Klímová.
„Se třemi medailemi, když navíc přidal třetí místo v dětské kategorii Fanda Hladík, jsme naprosto spokojeni. Trasa byla hodně náročná, prašná, bylo hodně úrazů, které naštěstí nepotkaly naše jezdce. Všichni závodníci zajeli skvěle, vstup do sezony považuji za parádní,“ dodal trenér Václav Ježek.
Český pohár horských kol se za dva týdny přestěhuje do Brna.
blog comments powered by Disqus