Třetí místo Václava Ježka na Šele

Na trati Šela maratonu
Hrad Helfštýn se i letos stal dějištěm kultovního závodu horských kol Šela maraton zařazeného do Českého poháru. Trať patnáctého ročníku byla na rozdíl od posledních let nezvykle suchá a pouze malou nepříjemností pro natěšené bikery bylo poměrně chladné a hodně větrné počasí. Obhajobu loňského vítězství Pavla Boudného (Česká Spořitelna – Specialized MTB) se snažili zabránit „eliťáci“ IVAR CS – AUTHOR TEAMu Václav Ježek a Jan Strož. Boudný sice závod opět vyhrál, ale naši borci rozhodně nezklamali.
Již v devět hodin ráno se rozjelo početné pole závodníků bojovat s technicky náročnou tratí 90ti kilometrového závodu, která rozhodně nenudila, protože se po zaváděcí silniční části pro bikery otevřely pasáže plné lesních singltreků okořeněných spoustou kamenů, kořenů, potůčků a lávek.
Na patnáctém kilometru čekal na všechny účastníky dlouhé distance první výjezd na hradní nádvoří Helfštýna, kde se nacházelo zázemí závodu i cílový prostor, a i když bylo startovní pole díky úzkým cestám hodně natažené, odstupy mezi jednotlivými závodníky byly nepatrné. Ani následující sekce plná úzkých a technicky náročných cest příliš velkou selekci neudělala a na čele se pořád pohybovala poměrně početná skupina. Až druhá polovina závodu, která je charakteristická delšími kopci, se ukázala jako rozhodující.
Ve výjezdu z Pekla na Slavkov začali někteří bikeři ztrácet síly a na špici se utvořila silná šestice spolu s Václavem Ježkem a Janem Strožem. Jejich tempo se stupňovalo a od tohoto okamžiku bylo jasné, že o vítězi se rozhodne právě mezi nimi a to v závodě posledním stoupání na hrad Helfštýn. Zde ukázal svoji sílu Pavel Boudný, který nedal ostatním šanci a dojel si již pro čtvrté vítězství na Šele. Za druhým v pořadí Jiřím Hudečkem (Symbio+Cannondale) dorazil s mírným náskokem na skvělém třetím místě Václav Ježek a za ním s malým odstupem na pěkném šestém místě Honza Strož. Oba naši borci opět potvrdili výbornou formu a určitě se od nich můžeme dočkat i dalších výborných výsledků. Parádně si na Šele vedl Vlastimil Hájek, který v kategorii M40+ vybojoval třetí místo, když do cíle dorazil s pouhou minutovou ztrátou na vedoucí dvojici této věkové kategorie.
Šela určitě nezklamala všechny zúčastněné a většina z nich se příští rok zase vrátí zdolávat tuto nádhernou trať s velmi dobrou organizací a výbornou atmosférou. / foto
blog comments powered by Disqus