Trans Brdy České spořitelny

A je to tady, kola největšího českého seriálu závodů horských kol Kolo pro život se znovu roztočila. Zahajovacím závodem byl opět Trans Brdy v Letech u Prahy. Krásné letní počasí přilákalo na start přes tisíc účastníků s nebývale velkým počtem elitních závodníků. I náš Alpine Pro – Author Team vyrazil v takřka plném složení s cílem poprat se ve všech kategoriích o pódiová umístění.
Po startu čekalo na závodníky už v tak teplém počasí další řádné zahřátí svalů ve formě lesního čtyř kilometrového kopce s převýšením více jak dvě stě metrů. Toto stoupání většinou hodně napoví s kým se musí počítat v boji o vítězství. Na špici se usadili hned od začátku dvojice z České Spořitelny Specialized Kristián Hynek a Pavel Boudný, Jan Hruška (Nissan Dolák) a účastník olympijských her v Londýně Jan Škarnitzl (Rubena Auto-Mečík Specialized). Posledně jmenovaný si pak dojel pro celkové vítězství s takřka minutovým náskokem před Pavlem Boudným.
Pro lídra našeho týmu Václava Ježka už první kilometry závodu naznačily, že to dnes nebude jeho den. Venca nedokázal udržet krok s nejlepšími a postupně se propadal. Celkové 19. místo je pro něj určitě zklamáním. Nejlepším našim jezdcem se tak stal Jan Strož, který velmi dobrým výkonem vybojoval vítězství ve své kategorii M19-29 a celkově si dojel pro 14. místo. Honza závod shrnul takto: „Pořadatelé nám na začátek připravili asi pěti kilometrové stoupání zakončené pěti set metrovou stěnou na prémii. Od startu se rozjelo pekelné tempo, což nebyla náhoda při letmém pohledu na startovku, která připomínala spíše Český pohár. Já jsem se snažil držet vepředu, což se mi taky dařilo a navíc to bylo umocněné tím, že jsme tam byli spolu s Vencou. Závoďáci ze Spořky si jeli svůj vlastní závod a s nimi tam dřel ještě Honza Hruška a druhý z dvojce Honzů Škarnitzl. Na prémii nás v druhé skupině bylo sedm a tak jsme pokračovali zhruba na třicátý kilometr. Zde se to začalo v táhlém asfaltovém stoupání dělit. Mě se jelo výborně i přes vedro, které přímo nesnáším, a tak jsem nechyběl v další ujeté trojici společně s J. Fojtíkem a M. Bubílkem, kteří mě pak odskočili ve sjezdu. Jel jsem za nimi s padesáti metrovou ztrátou asi 5-6 kilometrů a ne a ne je dojet. Myslím, že tohle byl zlomový bod mého výkonu, jelikož mi došlo pití a do občerstvovačky bylo daleko. Dojela mě zezadu skupina, kde jsem se snažil udržet, ale musel jsem si kvůli chybějícímu pití hodně zvolnit, abych to vůbec nějak přežil. Na posledních 10-ti kilometrech jsem stihl dvakrát sjet z trati, kde jsem si pěkně pokecal s místními turisty a to mě stálo další dvě místa. Nakonec to dalo na 14. místo z čehož jsem trochu zklamaný, protože minimálně na první desítku to bylo. Chuť si s Vénou chceme zpravit hned příští týden, kdy nás čeká vrchol zimní přípravy a to mistrovství České republiky v maratonu.“
Stupně vítězů v ostatních kategoriích byly v Brdech bohužel bez naší účasti. Příští závod seriálu Kolo pro život se koná u nás doma v Mladé Boleslavi, kde se bude náš tým určitě chtít ukázat před svými fanoušky v lepším světle než v Brdech. Kompletní výsledky závodu naleznete na těchto stránkách.
blog comments powered by Disqus