Tour Škoda Auto v režii našich juniorů

V sobotu 19. května se na Krásné louce v Mladé Boleslavi konal druhý závod seriálu Kolo pro život. Protože je náš tým pořadatelem těchto závodů, tak zatím co se dospělí věnovali především organizaci závodů, junioři pilně trénovali v místě budoucího závodiště, aby navázali na předchozí úspěchy a předvedli se svým příbuzným, kamarádům a fanouškům.
První šly do boje Martina Jedlánková a Klára Vernerová v kategorii do 11 let. Po startu se obě naše závodnice dostaly do čelní skupiny s kladenskou Zuzkou Kadlecovou a sváděly spolu pěkné souboje. Nakonec holky svou soupeřku udolaly a zvítězila Martina těsně před Klárou. Ve stejné kategorii kluků za naše barvy vybojoval Pepa Hladík stylem start - cíl druhou zlatou medaili, Tomáš Ježek po velkem boji bral bronz, na pěkném pátém místě projel cílem Tomáš Maroul a na 16. místě Pepa Holan.
V kategorii do 9 let se v  dresu Alpine Pro - Author Team na start postavila hned pětice našich závodnic a to Lucka Blechová, Kačka Hladíková, Adéla Kyselová, Kristýna Zemanová a Terezka Schejbalová. Hned po startu šla do vedení Kačka následována Dášou Hejhalovovu, Luckou a Adélou. Postupně se vedoucí trojce od Adély odpoutala a v polovině druhého kola po úspěšném útoku šla do vedení Lucka, které si s přehledem udržela až do cíle. Za ní dorazila Kačka, která úspěšně odolala všem útokům soupeřky. Bramborová medaile tentokrát zbyla na Adélu, na šesté místo se probila Kristýna a na osmém místě dojela Terezka. Klukům se v této kategorii už tolik nedařilo a do cíle dojeli v pořadí: 6. místo Štěpám Rozsypal, 7. místo Tomáš Doležal, 8. místo Franta Holan, 9. místo Kuba Oktábec a po pádu dojel na 25. místě Vojta Pařík.
V kategorii do 7 let jsme při neúčasti Vandy Dlaskové měli na startu pouze Lucku Tůmovou. Lucka ukázala svým starším kolegům, že i ona je velká závodnice a přestože se soupeřky snažily, co mohly, svou první Lucka pozici uhájila. Posledním našim zástupcem v Junior Trophy se předvedl Venda Ježek, který stylem start - cíl vybojoval pátou zlatou medaili pro náš tým.
Celkovou bilancí 5 zlatých, 2 stříbrných a 1 bronzové naši junioři jasně ovládli domácí závody, čímž potěšili nejen sebe ale i své trenéry a fanoušky.
V neděli už se junioři rozjeli na další tři závody a opět se předvedli v plné síle. Na Jičínské 50 zvítězila Terezka Schejbalová v kategorii do 8 let. Na Bezdězu v kategorii d 10 let nenašla přemožitele Kristýna Zemanová a na sedmém místě dojela Denisa Doležalová. Ve stejné kategorii kluků dojeli Štěpán Rozsypal na 5. místě následován Tomášem Doležalem na místě šestém. O kategorii výš vybojoval Tomáš Ježek druhé místo.
Ostatní závodníci a závodnice startovali na Decathlon cupu v Bedřichově. V kategorii do 7 let zvítězila Lucka Tůmová, do 9 let ji napodobila Adéla Kyselová a ve stejné kategorii kluků obsadil Kuba Oktábec 3. místo. V kategorii do 11 let zvítězila Lucka Blechová, kterou na bednu doprovodily týmové kolegyně Klára Vernerová na místě druhém a Martina Jedlánková na místě třetím.
blog comments powered by Disqus