Tomáš Jiránek pátý na Českém ráji

Polovina dubna je už několik let neodmyslitelně spjatá s velmi oblíbeným závodem horských kol Author 50 Český ráj. Trasa závodu vedoucí malebnou krajinou chráněné krajinné oblasti vždy přiláká veliké množství dychtivých bikerů a bikerek. Ani letos tomu nebylo jinak, jelikož se na start postavilo přes 1400 účastníků, i když kvůli termínové kolizi s Českým pohárem v cross country na startu chyběla česká špička včetně dvou elitních jezdců IVAR CS – AUTHOR TEAMu Václava Ježka a Jana Strože.
Po startovním povelu se veliká horda závodníků vydala vstříc technicky a profilově  sice méně náročné, ale o to rychlejší trati. První dvě krátká stoupání byla ve znamení obrovského nasazení, které rozmělnilo startovní pole na menší části.
Na čele se utvořila tří členná skupina, ve které byl Michael Kubín, nestárnoucí biker a bývalý silničář Jan Hruška a Martin Splítek, který v loňském roce oblékal barvy našeho týmu. Za nimi se vykrystalizovala asi desítka jezdců snažící se mezeru za vedoucím triem vymazat. V této stíhací skupině měl náš tým dvojí zastoupení Tomáše Jiránka a Ivo Netíka, kteří usilovali nejen o celkový výsledek, ale i o vítězství ve své kategorii. Trojice nejlepších si však mírný náskok dokázala udržet až do závěrečných metrů a rozdělila si pódiová umístění v pořadí Splítek, Kubín a Hruška. Skvělého výsledku dosáhla i naše dvojice ve skupince pronásledovatelů, protože Tomáš Jiránek dorazil do cíle celkově pátý a vyhrál svoji kategorii Muži nad 40 let a těsně za ním si pro druhou příčku v téže kategorii dojel Ivo Netík. Dalšího vítězství se náš tým dočkal  v kategorii Muži nad 50 let, kde si pro první místo dojel František Klouček starší a třetím místem se na pódium podíval i Jiří Šťastný.
V areálu celého závodu v kempu u Branžežského rybníka se dopoledne konaly dětské závody, ve kterých měl náš tým také svá želízka v ohni. Výborně si vedl Štěpán Rozsypal, vítěz v kategorii Chlapci 7-10 let, i další junioři Jiří Malý, Vanda Dlasková a Štěpán Görög, kteří vybojovaly druhá místa ve svých kategoriích (J. Malý – Chlapci 11-14 let, V. Dlasková – Dívky 7-10 let, Š. Görög – Chlapci do 6 let).
blog comments powered by Disqus