Toi Toi Cup ve Slaném

Toi Toi 2015 ve Slaném
V úvodním závodu letošního ročníku Toi Toi Cupu ve Slaném bylo představení cyklokrosařů IVAR CS – AUTHOR TEAMu i přes dramatické chvilky úspěšné. Našich 16 závodníků tvořilo snad nejpočetnější výpravu a soupeři už tušili, že to s námi budou mít, zejména v soutěži týmů, těžké.
Nejdříve se na start velmi suché a prašné trati postavily kadetky, následovány staršími žáky. Holky byly lehce indisponované epidemií rýmičky v Mladé Boleslavi i přesto bojovaly se ctí. V první desítce máme 4. závodnice, Terka Vaníčková se po poctivé práci na čele během celého závodu dostala na bronzový stupínek. Závod kadetek na výbornou zvládly i Kristýna Zemanová (5. místo), Klára Vernerová (9.), Kateřina Hladíková (10.), Martina Jedlánková (14.), Kateřina Daňková (19.) i po pádu bojující Nicole Hartychová (21.). Bohužel některé doplatily na kolize jak se soupeřkami, tak i vzájemně. Odtržená galuska, jedno odřené a jedno šité koleno je závěrečný účet smůly. V soutěži týmů patří holkám těsně druhé místo. S minutovým odstupem byl odstartován závod starších žáků.
Raketovým startem se blýskl Tomáš Maroul, naopak svoji porci smůly si vybral hned v úvodu David Šulc, když mu v první zatáčce spadl řetěz. Po úvodních 300 metrech  jsme tedy měli prvního a posledního borce závodního pole. David se ovšem nevzdal a z posledního místa se postupně probojoval až na konečný 6. flek, na bednu mu chyběla minuta, takže se příště máme na co těšit. Kousek za ním se od osmého do desátého místa seřadila trojice Jakub Daněk, Matěj Stránský a Tomáš Maroul, další dva pohároví nováčci se také neztratili. Štěpán Rozsypal krásné 16. místo, Tomáš Doležal 31. V soutěži týmů patří klukům jasné vedení.
V kategorii Kadetů se na start postavili jako prvoročáci Tomáš Ježek a Pepa Hladík. Oba zajeli skvěle, Tomáš po konzistentním výkonu 8. místo, Pepa po slabším začátku 16. místo z 30 startujících. Jako tým se tato dvojice usídlila na 4. místě.
blog comments powered by Disqus