TOI TOI CUP Slaný – zlato a stříbro z bahenní lázně

Slaný 2016
Cyklokrosový  Toi Toi Cup pokračoval ve čtvrtek 17. listopadu na velmi obtížné rozbahněné trati ve Slaném. S jejími nástrahami se velmi dobře vyrovnali závodníci z boleslavského oddílu IVAR CS – AUTHOR TEAM.
V  kategorii kadetek, vyrazily od startu vpřed boleslavské Hartychová a Hladíková, následovány dalšími závodnicemi. Během prvního kola získala na čele výraznější náskok Kristýna Zemanová ze Sokola Veltěž, ale záhy byla dojeta. Pořadí se na technicky náročné trati rychle měnilo, často i vinou pádů. Do poslední kopcovité pasáže závěrečného okruhu mířila v čela dvojice tradičních rivalek – Hladíková, Mišoňová. Po několika minutách napjatého očekávání vjela do cílové rovinky jako první Kačka Hladíková  a s bezpečným náskokem si dojela pro své první letošní vítězství! Magdalena Mišoňová, postižená pádem, obsadila druhé místo a třetí  patřilo její oddílové kolegyni ze Sokola Veltěž Zuzaně Kadlecové. Nicol Hartychová dokončila po pádu  jako 7., Klára Vernerová 8. a Kateřina Daňková jako 20.
V závodě starších žáků se opět všem rychle vzdálila dvojice  Matyáš Fiala a Matěj Stránský. Matyáš si i přes pády vybudoval na Matěje, kterého trápily potíže s tretrou,  zřetelný  náskok a udržel ho až do cíle. Matěj Stránský pak, téměř bos, uhájil s velkým náskokem druhé místo. Dobře zajeli i další závodníci Ivaru. Tomáš Doležal se dostal do elitní desítky – 10. místo,  Štěpán Rozsypal dojel na 17. místě,  Václav Ježek na 19. a  Vojta Pařík na 24. místě.
V závodě kadetů se po startu na čele vytvořila čtveřice ze závodníků Ivaru Ježek, Šulc, táborského Jakuba Ťoupalíka a Jakuba Hníka ze stáje Merida Mapei Kaňkovský. Rychle do ní během prvního okruhu doskočil německý závodník Tom Lindner. Ten se po elegantním překonání umělých překážek zvedl ze sedla a svým soupeřům poměrně snadno odjel. Po zbytek závodu se tak bojovalo „jen“ o druhé místo. To v cíli nesmírně těžkého závodu patřilo Hníkovi, Ježek obsadil  čtvrtou příčku, Šulc uhájil v závěru 5. místo. Jakub Daněk velmi pěkně po celý závod bojoval ve skupině na 8. - 10. místě a do první desítky se vešel i v cíli. Stoupající formu potvrdil 11. místem po pauze se vracející Pepa Hladík.
Na start závodu kategorie ženy Elite mezinárodního stupně C1 se Tereza Vaníčková opět postavila s jasným cílem – získat první body do světového žebříčku UCI. Po dobrém startu se rychle z hloubi startovního roštu prodrala těsně za hranici první desítky. Statečně se potýkala s nástrahami bahnité náročné trati a v silné mezinárodní konkurenci uhájila 14. místo v cíli, které znamenalo 2 kýžené UCI body do světového žebříčku a vylepšení startovní pozice do zbývajících pohárových podniků.
Seriál Toi Toi Cup pokračuje 27. listopadu v Čáslavi.

Petr Šulc

blog comments powered by Disqus