Šulc a Stoček zářili v Lanškrouně

Oba nyní „vytahují“ ze skříně reprezentační dres
V hlavním zorném poli mladoboleslavské cyklistiky jsou nyní juniorští cyklisté David Šulc a Bruno Stoček z IVAR CS AUTHOR Teamu. Oba se o víkendu postavili na start čtyřetapového silničního závodu a oba brzy čekají starty v reprezentačním dresu na evropském a světovém šampionátu.
Už o nadcházejícím víkendu zamíří s českou reprezentací Bruno Stoček do Holandska. V Alkmaaru se koná silniční mistrovství Evropy a Bruno byl povolán do reprezentace. Na konci srpna pak odletí David Šulc do Kanady, kde se postaví na start Mistrovství světa v cross country na horských kolech.
O uplynulém víkendu oba mladoboleslavští junioři absolvovali čtyřetapový silniční závod v Lanškrouně, závody nesly název Regionem Orlicka. David Šulc obsadil celkově deváté místo, Bruno Stoček po čtyřech etapách dokončil jako šestadvacátý.
Na programu byly čtyři závody dlouhé mezi 75 a 90 kilometry a časovka na 10 kilometrů.
V první etapě skončil Šulc šestý, Stoček osmý. Druhým závodem byla časovka, tam obsadil Stoček šesté místo, Šulc skončil dvacátý. Ve třetí silniční etapě dojel Šulc dvanáctý, Stoček obsadil 26. příčku. V závěrečné etapě obsadil Šulc 16. a Stoček 37. místo.
„Kluci byli po závodě spokojení. David měl za úkol jet aktivně, nastupovat a pokoušet se o úniky i na úkor toho, že by v závěru neměl sil. Prostě aby závod pojmul tréninkově a vydržel se silami do konce. Celkové deváté místo je velký úspěch. Bruno se soustředil na vrchařskou soutěž, v níž skončil druhý, a i tady vládne velká spokojenost,“ uvedl po závodech hlavní trenér mladých cyklistů z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
blog comments powered by Disqus