Šulc s Hladíkem skvěle reprezentovali!

Mistrovství Evropy v cross country
Šulc s Hladíkem skvěle reprezentovali na evropském šampionátu. Šulc pojede na mistrovství světa!
Oba dva zajeli skvělý závod. Nebýt trochu nešťastného závěrečného kola, mohlo to být ještě lepší. Nicméně 40. místo Davida Šulce a 58. Josefa Hladíka mladšího nejsou přece špatné. Vždyť na sobě vezli reprezentační dres. Ten závod se jmenoval Mistrovství Evropy v cross country na horských kolech. A oba junioři, jezdci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, se chtěli před českým publikem na domácí trati v Brně předvést v co nejlepším světle. Na trati je mnohokrát povzbuzovalo pokřikování a potlesk českých fanoušků.
Závod oba boleslavští jezdci rozjeli parádně. „Kluci chtěli ukázat, co je v nich a makali naplno, jeli skvěle,“ popsal výkon trenér mládežníků IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek.
V závěrečném okruhu však Šulcovi došly síly a propadl se na konečné 40. místo. Smůla potkala i Hladíka, který se při nájezdu do posledního okruhu kopl kolenem do šroubu u představce držícího řídítka a celý okruh dojel s bolestmi a s velkým sebezapřením, chytaly ho křeče do nohou. Závod ale nevzdal a se zatnutými zuby udržel slušnou 58. příčku.
„Úplně spokojený nejsem. Nepovedl se mi moc start, pohyboval jsem se po prvním kole kolem 35. až 40. pozice, ale můj cíl byla top 20. Věděl jsem, že budu muset jet dobře, snažil jsem se být trpělivý a nepřepálit to. První čtyři kola byla fajnová, propracoval jsem se dopředu asi na 25. pozici a top patnáctka byla kousek. Jenže se něco zlomilo a já skoro nemohl jet. Nevím, co se stalo. Týden předtím na republikovém šampionátu jsem závod rozjel ve stejném tempu a bez větších problémů jsem v tom tempu pokračoval až do cíle. Tady jsem se ale poslední dvě kola jen trápil a propadal se,“ hodnotil závod David Šulc.
„Pocity ze závodu mám docela pozitivní, i když výsledek nebyl úplně podle představ. Nicméně do Brna jsem přijel dobře připravený. Startoval jsem z poslední řady a už po prvním kole jsem se dostal do první poloviny startovního pole. Cítil jsem se skvěle. Pohyboval jsem se kolem 40. místa, ale bohužel jsem se praštil nohou o představec a následně mě začala brát křeč. Nebyl jsem schopný držet tempo s ostatními a postupně jsem se začal propadat. Nakonec jsem dojel do cíle na 58. místě, což konec konců není tak špatný výsledek,“ řekl v cíli s bolestnou grimasou Josef Hladík, který přiznal, že byly okamžiky v posledním kole, kdy pomýšlel, že by závod vzdal. „Popravdě, docela jsem myslel, že to zabalím. Ale po letošní sezóně, která se úplně nepovedla, jsem potřeboval tento závod v každém případě dojet. A ke všemu se takový závod vzdává jen opravdu v krajním případě. Strašně moc mi ale pomohli lidé kolem trati, kteří nás přišli podpořit a vytvořili úžasnou atmosféru,“ dodal Josef Hladík mladší.
„Oba jeli pěkně a v cíli byli spokojeni a my také,“ hodnotil šampionát boleslavský trenér Václav Ježek. „Po republikovém šampionátu jsem měl trochu smíšené pocity, ale kluci mě z mých obav vyvedli. Pět kol odjeli parádně, to poslední bylo smolné, ale pro ně to jsou ohromné zkušenosti,“ podotkl manažer boleslavského týmu a otec závodníka Josef Hladík starší.
Václav Ježek dodal: „Kluci se chtěli na domácí trati ukázat a myslím, že se jim to podařilo. Ta atmosféra byla báječná. Vždyť evropský šampionát se v Česku jel naposledy v roce 1995. Pamatuji si na to, jakoby to bylo dnes, vždyť jsem závodil také v juniorské kategorii, jelo se ve Špindlerově Mlýně,“ dodal Václav Ježek, který tehdy obsadil senzační osmé místo.
Výkon Davida Šulce ale měl pokračování. Byl totiž nominován na zářijové mistrovství světa do Kanady. „To je největší pecka na horských kolech v našem oddílu. Davidovi to moc přeji a všichni věříme, že v závodě se mu bude dařit,“ dodal trenér Ježek.
Už o tomto víkendu míří Bruno Stoček a David Šulc k silničním závodům Regionem Orlicka do Lanškrouna. Za dva týdny je přichystáno pro mladé jezdce IVAR CS AUTHOR Teamu první soustředění, které navodí blížící se novou cyklokrosovou sezonu.
„Teď mě čeká etapový závod, soustředění, jeden světový pohár a mistrovství světa v Kanadě, na které se moc těším a chtěl bych tam napravit nepovedené závody, jako bylo tohle mistrovství Evropy nebo Světový pohár v Novém městě na Moravě,“ popsal nejbližší závodní budoucnost David Šulc.
blog comments powered by Disqus