Šulc druhý v Mnichově

Slaný
Šulc druhý v Mnichově a tři Boleslaváci jedou reprezentovat na Evropu. Skvělá zpráva přišla z cyklistické federace. Tereza Vaníčková v kategorii do 23 let, juniorka Kristýna Zemanová a junior David Šulc, všichni členové mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, obléknou přespříští víkend reprezentační dres při mistrovství Evropy v cyklokrosu, které se jede v Itálii.
O uplynulém víkendu v neděli se na mezinárodní cyklokrosové závody německého poháru do Mnichova vypravila i dvojice závodníků z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu Klára Vernerová a David Šulc. Šestnácté místo vybojovala mezi ženami Vernerová a Šulc dojel v juniorech na neuvěřitelném druhém místě! A to si v závodě vybral velký díl smůly, když hned na startu měl kolizi.
„Na startu jsem se dostal do srážky se závodníkem z Itálie, takže jsem vyjížděl někde kolem pětadvacátého místa. Následovala stíhačka, dotáhl jsem se na druhé místo, ale vedoucí závodník byl už na dostižení moc daleko,“ popsal závod David Šulc.
 
Slaný vidělo triumf Hladíkové. Letos už čtvrtý! Šulc bronzový!
Kadetka mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu Kateřina Hladíková jezdí letošní cyklokrosový český TOI TOI Cup v neskutečné formě. Slaný zažilo čtvrtý závod seriálu a Hladíková počtvrté za sebou vyhrála. Nyní to bylo doslova rozdílem třídy.
„Na tomhle závodě se všechno sešlo doslova parádně. Příjemná atmosféra, klid a snad žádná tréma. Věděla jsem od začátku, že se mi pojede dobře a taky se tak stalo. Od startu jsem do toho šla naplno a po chvilce ujela. Nakonec i přes malý pád z nepozornosti jsem do cíle přijela s velkým náskokem,“ popsala závod spokojená Hladíková, která si tak upevnila vedení v poháru.
„Katka odjela nádherný závod stylem start – cíl a zachovala si svoji pohárovou neporazitelnost,“ podotkl hlavní trenér boleslavského týmu Václav Ježek starší. Ten vyzdvihl ale také výkon dalších kadetek. Šestá dojela Barbora Jeřábková, osmnáctá Aneta Dlouhá, Barbora Rajnochová skončila na 21. a Veronika Sedláčková na 22. místě.
Na stupně vítězů se prodral bojovným výkonem i junior David Šulc. Odjel podobný závod jako den předtím v Mnichově. „David měl v prvním kole pád, zůstal hodně vzadu a pak se celý závod prokousával kupředu. V předposledním ze šesti okruhů se mu podařilo dojet vedoucí čtyřčlennou skupinu a ve finiši vybojoval třetí místo, což je parádní výsledek. Matějův výkon roste závod od závodu,“ uvedl trenér Ježek.
David Šulc popsal závod následovně: „Do Slaného jsem cestoval ze závodů v Mnichově, proto jsem si nestihl před startem projet celou trať. Říkal jsem si, že tentokrát se na start musím víc soustředit a zvládnout to, jenže, bohužel, se mi zase nepovedl start. Byl jsem tak desátý a v jedné z prvních zatáček jsem se přimotal do pádu a skoro skončil na zemi. Vyjížděl jsem tak dvacátý s půlminutovou ztrátou na první čtveřici. Tři kola jsem ten náskok postupně stahoval. Kluci vepředu netaktizovali, a tak jsem jel sám proti čtyřem. Kolo a půl před cílem jsem je dojel, ale hned z toho nastoupil Honza Zatloukal, a tak se první skupinka roztrhala. Po stíhací jízdě už mi chyběly síly, a tak posunutí se z pátého na třetí místo beru jako dobry výsledek. Forma jde nahoru a já věřím, že vygraduje na mistrovství Evropy a na světovém poháru v Táboře.“
Matěj Stránský dojel v této kategorii na skvělém šestém místě, Tomáš Doležal obsadil dvanáctou příčku.
Kadet Václav Ježek se probojoval do první desítky, když skončil devátý, tři místa za ním projel cílem Jakub Elbadri, Filip Samec vybojoval 17. místo. „Kluci se hledají, ale v dalších závodech jejich výkon půjde jistě nahoru, zatím malinko bojují s kadetskou nervozitou, není to podle jejich představ,“ podotkl manažer týmu Josef Hladík starší.
Mezi žáky skončil třináctý Tomáš Hájek. „Tohle umístění pro mě znamená spokojenost. Tomáš jezdil v poslední době tak, že parádně odstartoval a poté se propadal. Tentokrát jezdil kolem desáté pozice a vydržel tu až do cíle,“ hodnotil výkon trenér Ježek. Zdeněk Hradiský dojel na 25. a Tomáš Meyer na 27. místě.
Mezi muži bojoval jediný zástupce IVARu Josef Hladík a obsadil 32. místo. „Pepa se otrkává, každý závod je dobrý pro zisk zkušeností v každé kategorii, v mužské je to ale znát hodně. Od začátku měl pokyn, aby zkusil jet naplno od začátku i za cenu, že by mu došly síly v závěru. To se stalo, ale nebylo to nijak dramatické,“ řekl trenér Ježek.
Tereza Vaníčková se mezi ženami vešla do první desítky, skončila devátá. „To je hodně dobrý výsledek. Terka jezdila na šestém místě, ale ve třetím kolem měla ošklivý pád, doslova si ustlala, hodně jít to zabrzdilo, naštěstí se nezranila a někde z patnáctého místa se dokázala ještě protlačit na devátou příčku,“ popsal závod trenér Ježek. Věkem ještě juniorka Kristýna Zemanová skončila na parádním 11. místě. Tuto dvojici doplňovaly Klára Vernerová (25.) a Natálie Klímová (26.)
Už o tomto víkendu se cyklokrosový český TOI TOI Cup přesunuje do Ostravy Rýmařova, kde se o body poperou věkové kategorie až po juniory.
blog comments powered by Disqus