Stříbro na republice

Filip Samec a David Šulc vybojovali na republice v cross country stříbro
Skvělá zpráva: Filip Samec a David Šulc vybojovali na republice v cross country stříbro
Obrovská pozornost celého tuzemského cyklokrosu byla soustředěna na republikový šampionát XCO v cross country na horských kolech, který se jel v Hlinsku. Mládežníci z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu předvedli skvělé výkony a odvážejí si dvě stříbrné medaile, čtvrtou a dvě páté příčky. O medaile se postarali kluci – Filip Samec a David Šulc.
Nejsilnější boleslavská sestava je tradičně mezi staršími žáky. Stříbrná medaile Filipa Samce, páté místo Václava Ježka mladšího a sedmé Jakuba Elbadriho vyjadřují současnou kvalitu v této kategorii a výbornou formu všech tří závodníků. „Smůlu si vybral Jakub, který hned po startu upadl a do závodu vlastně vjížděl někde kolem šedesátého místa. Jeho konečná sedmá příčka ukazuje, že kdyby nebyl ten smolný start, dostal by se zcela jistě na stupně vítězů, zajel famózně,“ uvedl trenér Ježek. Stejně tak se dařilo Václavu Ježkovi mladšímu, který se tři kola pohyboval na úplném čele, jezdil na prvním a druhém místě. Při nájezdu do posledního kola ale měl defekt, a tak musel vzít zavděk pátým místem. „Vše nasvědčovala, že Vašek bude bojovat o zlato, nestalo se tak, ale tenhle kluk má výbornou formu,“ konstatoval manažer týmu Josef Hladík. A tak nejlépe v této kategorii z trojice boleslavských závodníků projel cílem Samec, který odjel doslova úžasný závod a medaile mu právem patří.
Parádní výsledek v Hlinsku zajel také junior David Šulc. „David předvedl profesionální výkon, nestačil jen na vítězného Zatloukala, ale druhé místo je odrazem jeho současných kvalit, které jsou mimořádně vysoké,“ řekl trenér. Josef Hladík mladší začal velice rychle, ale došly mu síly a závod vzdal.
Mladší žákyně Aneta Dlouhá si dojela pro čtvrtou příčku, od medaile ji dělilo pouhých deset vteřin. Sedmá skončila Barbora Rajnochová. „Po několika předchozích závodech, které vyhrála, se čekalo od Barbory více než konečné sedmé místo. Bára nezajela šťastný závod, prostě se jí nevedlo, v cíli byla smutná a závod oplakala. Nicméně sedmý flek na republice přece není tragédie, ale slušný výsledek,“ hodnotil výkon hlavní trenér týmu Václav Ježek starší. Martina Václavů obsadila desátou příčku.
Mladší žák Tomáš Hájek odvedl v nejdůležitějším závodě sezony jeden ze svých nejlepších výkonů, cílem projel pátý. „Pro Tomáše to je pěkný výsledek,“ podotkl trenér. Eliáš Hofman obsadil 23. místo a Lukáš Kristel 36. příčku.
Starší žákyně Jana Beranová skončila v závodě třicátá.
Kadet Matěj Stránský vybojoval 9. místo, Tomáš Doležal dojel za oddílovým kolegou o tři příčky dále, dvanáctý. „Matěj rozjel závod dobře, pohyboval se kolem čtvrtého místa, pak ale mu došly síly, měl problémy s dýcháním. Výsledek je pro něho trochu zklamáním.“ popsal závod trenér Ježek.
Kadetka Kateřina Hladíková, která měla také problémy s dýcháním, obsadila konečné 11.  místo, sedmnáctá dojela Kristýna Zemanová.
„Výkony našich svěřenců hodnotím velice pozitivně, jsem spokojen. Ne každému se vedlo podle jeho a našich představ, nicméně je to závod a hlavní je vědomí, že všichni do závodu dali to, co v sobě zrovna nejlepšího měli. A že se někde něco nepodařilo? Takový je sportovní život,“ dodal trenér Václav Ježek.
V celkovém hodnocení ČP bere tým první místo, což je parádní výsledek práce všech závodníků!!!
blog comments powered by Disqus