Stříbrná Kutná Hora, zlatá Praha

Zlatá Praha Pro Ivar CS Author team
Dvěma podniky v Kutné Hoře a Praze byl o víkendech 15. – 16. a 22. – 23. dubna zahájen Český pohár horských kol 2017. Výborně se vstup do této nejprestižnější domácí série vydařil mladým bikerům  z mladoboleslavské  formace IVAR CS -  AUTHOR TEAM.  Zlato, 2 stříbra a 2 bronzy z Kutné Hory a 2 zlata, stříbro a 2 bronzy z Prahy – to je medailová sbírka z úvodu bikové sezony!
Mezi Žákyněmi I, tedy dívkami ve věku 11-12 let, nastoupila v Kutné Hoře i Praze debutantka v Českém poháru Adéla Rozsypalová a zajela dva slušné výsledky – 15. místo v Kutné Hoře a 16. místo v Praze. V průběžném pořadí poháru jí patří 15. pozice.
V kategorii Žáci I hájí barvy IVARu Václav Ježek, Josef Chloupek a Zdeněk Hradiský. Nejlépe si vede Václav Ježek, který se v obou závodech pohyboval v popředí 80-ti (!) členného startovního pole nejmladších chlapců a vybojoval shodně v Kutné Hoře i Praze 6. místo. V průběžném pořadí mu patří dělené 5. – 7. místo. Pepa Chloupek bodoval 34. místem v Kutné Hoře, Zdeněk Hradiský na první pohárové  body zatím čeká.
V závodech Žákyň II nastupují za IVAR loňská mistryně a vicemistryně ČR z kategorie Žákyň I Kateřina Hladíková a Adéla Kyselová. Jako prvoročačky se pustily do boje se staršími soupeřkami bez zbytečného respektu. Kačka šla v obou závodech po startu vždy do čela  závodu a dlouho odrážela nápor ostatních závodnic. Nakonec v Kutné Hoře vybojovala skvělé třetí místo – premiérové stupně vítězů v této vyšší věkové kategorii a v Praze dokončila těsně pod stupni na 4. místě. Adélka zajela rovněž dva velmi pěkné výsledky – 10. místo v Kutné Hoře a 9. místo v Praze. V celkovém pořadí poháru je Kateřina Hladíková zatím 3. a Adéla Kyselová 9.
V kategorii Žáci II se na startovní rošt stavějí Matěj Stránský, Tomáš Doležal a Štěpán Rozsypal.   Skvěle si zatím vede Matěj Stránský, který v Kutné Hoře skončil druhý za svým velkým rivalem Matyášem Fialou. V Praze si kluci pořadí vyměnili a Matěj mohl slavit své první vítězství v pohárovém závodě horských kol! Tomáš Doležal dojel v Kutné Hoře 11. a v Praze 13., Štěpán Rozsypal v Kutné Hoře 12. a Praze po pádu 29. V průběžné pohárové klasifikaci se Matěj Stránský dělí o vedení s Matyášem Fialou, Tomáš Doležal je 12. a Štěpán Rozsypal 20.
V kategorii kadetek do 16 let reprezentují Klára Vernerová  a Kateřina Daňková. Klára se v Kutné Hoře i Praze pohybovala na hranici první desítky a v cíli z toho bylo slušné 14., resp. 10. místo. V průběžném pořadí poháru jí náleží 10. místo. Kačka Daňková startovala pouze v pražském závodě a obsadila 21. místo, v poháru je zatím 26.
Kadeti, stejně jako kadetky, svádějí své pohárové bitvy již na technicky i fyzicky velmi náročných tratích totožných s těmi pro elitní bikery. V této kategorii nastupují v dresech IVARU Tomáš Ježek, Josef Hladík a David Šulc – loňský mistr ČR v kategorii Žáci II. Čtvrtý člen party Jakub Daněk léčí zlomenou klíční kost z dráhového závodu.
Boleslavští kadeti zatím předvádějí stejně dramatické souboje s výbornými výsledky,  jako jsme byli zvyklí v podzimní cyklokrosové sezoně. V Kutné Hoře vyšel klukům skvěle úvod závodu, když do druhého ze tří okruhů projížděli seřazeni na prvních třech místech mezinárodního 60 členného závodního pole. V dalším průběhu závodu se všem odpoutal skvěle jedoucí Tomáš Ježek a nekompromisně si dojel pro své první pohárové vítězství mezi kadety. Na druhé místo se protlačil výborně jedoucí ostravský Jan Zatloukal a Pepa s Davidem si to v poslední kole rozdali o bronz. Více sil měl Pepa Hladík a doplnil tak Tomáše Ježka na stupních vítězů, David dokončil těsně pod stupni na 4. místě. V Praze se během úvodních stovek metrů dostali do čela Tomáš Ježek a David Šulc, Pepa Hladík bojoval v rychlém závodě kolem 5. místa. Tomáš Ježek se záhy osamostatnil na čele a pomalu budoval svůj náskok. Zezadu se před Davida Šulce dotáhl opět výborný Jan Zatloukal. Tomáš Ježek si s přehledem dojel pro druhý pohárový triumf, David Šulc uhlídal 3. místo a premiérové stupně vítězů v kategorii kadetů, Pepa Hladík vybojoval 8. místo. V průběžném pořadí seriálu je Tomáš Ježek 1., David Šulc 3. a Pepa Hladík 4.
Nejzkušenější závodnicí IVARu je Tereza Vaníčková, která se letos posunula do kategorie juniorek. V Kutné Hoře se jí dařilo stupňovat své závodní tempo, posunovat se vpřed silným mezinárodním závodním polem  a v poměrně dlouhém a náročném závodě vybojovat při své juniorské premiéře stříbrný stupínek! V neméně dobře obsazeném pražském závodě mezinárodní kategorie C1 UCI Terka  od počátku až do posledního kola  bojovala o vítězství s kolínskou Lucii Krupovou. Obě závodnice si vybudovaly během 3 okruhů  slušný náskok a teprve ve 4. posledním kole se rozhodlo o vítězství  Lucie Krupové, přičemž Tereza Vaníčková získala další stříbro a připsala si cenných 18 bodů do světového žebříčku UCI. Zároveň se stala lídrem průběžné klasifikace Českého poháru v kategorii juniorek a nominovala se na světový pohár do Anglie!
IVAR CS -  AUTHOR TEAM se v minulém ročníku Českého poháru stal vítězem celkové klasifikace soutěže družstev a také letos usiluje o tuto metu. Po dvou odjetých závodech patří mladoboleslavským cyklistům 2. místo, těsně za ČS SPECIALIZED MTB JUNIOR TEAM. Další díl národního bikového poháru se odehraje  o víkendu 13. – 14. května na nejtěžší trati celé série v Peci pod Sněžkou.

Petr Šulc

blog comments powered by Disqus