Skvělé! Bruno Stoček bude startovat na MS!

Mladí závodníci mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu mají za sebou další závodní víkend, tentokrát na severu Čech, kde závodili na silnici. Jsou v plné přípravě na start cyklokrosové sezony. Tu obstará závod na domácí boleslavské trati na Štěpánce už tuto sobotu. A Bruno Stoček dostal pozvánku do reprezentačního dresu na mistrovství světa na silnici. To jsou ve stručnosti nejdůležitější události těchto dnů.
 
Stoček míří na světový šampionát
Další parádní úspěch cyklistů z IVAR CS AUTHOR Teamu. Bruno Stoček dostal pozvánku do reprezentačního týmu ke startu na blížícím se silničním světovém šampionátu. Ten se jede poslední týden v září v Anglii.
„O tom, že bojuju o nominaci, jsem věděl už od mistrovství Evropy, takže dostat se na šampionát byl jeden z mých hlavních cílů druhé části sezóny. To se nakonec povedlo a samozřejmě mě to hodně těší. Není to ale jen moje práce, velkou zásluhu na tom mají i trenér Venca Ježek a manažer Pepa Hladík, kterým bych chtěl za všechno moc poděkovat, stejně jako rodičům.
Dostat se na mistrovství je ale jedna věc, ta druhá je být platným článkem týmu a podílet se svou prací na jeho úspěchu. Proto ještě teď nebudu nic slavit a pokusím se připravit jak nejlépe to půjde, abychom o to víc mohli slavit na konci září,“ uvedl spokojený Bruno Stoček.
„To je skvělá zpráva, Bruno toužil vybojovat nominaci a dělal pro to vše, co bylo v jeho silách. Je to pro něho splněný sen, reprezentační dres si zaslouží,“ hodnotil nominaci hlavní trenér boleslavských mladých cyklistů Václav Ježek.
 
Minulý víkend byl pro cyklisty z IVAR CS AUTHOR Teamu ve znamení silničních závodů v Jablonci a v Hodkovicích. Na prvním místě se jelo v biatlonovém areálu Břízky silniční kritérium, na tom druhém silniční závod. Boleslavští cyklisté se vydali na start po týdenní závodní pauze a z plné přípravy.
V sobotním kritériu vybojoval zlato Jakub Elbadri. V neděli se povedlo zvítězit Tomáši Hájkovi, který svůj první start na silnici proměnil ve zlatou medaili! Bronz ještě získala Tereza Vaníčková. Ale postupně.

Elbadri nenašel přemožitele
Jablonec nad Nisou, sobota: Starší žák Jakub Elbadri nenašel v závodě přemožitele. Zdatně mu sekundovali Prokop Miňovský (17.) a Filip Samec (29.). Páté příčky vybojovali kadetka Kristýna Zemanová a junior Bruno Stoček. „Byl to jeden z nominačních závodů pro světový šampionát, Bruno jezdil velice aktivně, bodoval, nastupoval, ujížděl,“ podotkl trenér Ježek.
Kadetka Kateřina Hladíková skončila šestá. Ve svém prvním silničním závodě v životě obsadil mezi mladšími žáky Lukáš Kristel deváté místo, Petr Miňovský dojel sedmnáctý. Ve společném závodě juniorek a žen zajela skvěla Tereza Vaníčková, když cílovou pásku protnula na sedmém místě, Natálie Klímová dojela čtrnáctá.
 
Hájek zlato, Vaníčková bronz
Hodkovice nad Mohelkou, neděle: Mladší žák Tomáš Hájek ve finiši rozhodl pro sebe o parádním vítězství, pátý dojel Lukáš Kristel, desátý Eliáš Hofman. Mezi ženami vybojovala „bednu Tereza Vaníčková, když skončila třetí.
Kadetka Kristýna Zemanová dokončila kousek od stupňů vítězů na čtvrtém místě. Smůlu měla Kateřina Hladíková, která uprostřed závodu namotala řetěz tak nešťastně, že se jí ho nepodařilo rozmotat a závod nedokončila.
Junior Bruno Stoček se jen těsně nedostal na stupně vítězů. V závěrečném spurtu závodu dlouhého 98 kilometrů dojel čtvrtý.
Nadupaná kategorie starších žáků znamenala v konečném účtování páté místo pro Jakuba Elbadriho, osmé pro Václav Ježka mladšího, šestnácté pro Filipa Samce a dvacáté pro Matěje Pekaře.
Dařilo se juniorce Natálii Klímové, která vybojovala skvělé šesté místo. Mezi mladšími žákyněmi obsadila Adéla Stránská ve svém prvním silničním závodě 16. místo, kadeti Tomáš Doležal  a Matěj Stránský vybojovali 15., respektive 22. příčku.
 
O víkendu do Bike parku
Už tento víkend čekají závodníky IVAR CS AUTHOR Teamu cyklokrosové závody na domácí tratí na Štěpánce. V Bike parku se závodí v sobotu. „Čekáme pořádně našlapanou startovní listinu ve všech kategoriích. Cyklokrosová sezona startuj a všichni si budou chtít před prvním pohárovým závodem otestovat svoji formu a u nás k tomu budou mít ideální příležitost,“ podotkl manažer IVAR CS AUTHOR Teamu a hlavní pořadatel závodů v Bike parku Josef Hladík.
blog comments powered by Disqus