Stoček exceloval na italských silnicích

Stoček exceloval na italských silnicích, v Boleslavi si to rozdala mládež
Šulcova smůla v Kanadě
Junior z cyklistického IVAR CS AUTHOR Teamu David Šulc měl na světovém šampionátu na horských kolech, které se jelo v Kanadě, smůlu. Po dvou kolech se na těžké trati prokousal ze zadních řad do první dvacítky, pak ale píchnul kolo a musel běžet dlouhé stovky metrů do depa. Tam ho ale rozhodčí pro velkou ztrátu ze závodu odvolali.
 
Stoček pomáhal v Itálii
To dalšímu juniorovi z mladoboleslavského týmu, Bruno Stočkovi, se na italských silnicích naopak velmi dařilo. Silniční etapový závod se jel poblíž Maasy v regionu Toskánsko. Na juniory tam čekalo pět etap o celkové délce 450 kilometrů. Bruno, ačkoliv nebyl hlavní postavou reprezentačního týmu, obsadil celkově solidní 38. příčku. Byl ale platným jezdcem, který především  podporoval hlavní postavy týmu. Navíc v poslední etapě se pokus o únik.
 
Bruno celý závod popsal takto: „Do závodu jsem nastupoval v roli domestika. V průběhu každé z etap jsem tedy pracoval na čele, naskakoval do potencionálních úniků a když bylo potřeba, tak jsem jezdil pro pití. Závod byl hrozně těžký, například páteční dopolední etapu na 70 kilometrů jsme odjeli průměrnou rychlostí 47,6 kilometru za hodinu. Nevlál jsme jen na konci v balíku, ale byl jsem schopný se aktivně podílet na jeho průběhu a pomáhat lídrům. V závěru etap mi vždy chyběl kousek, abych vydržel s těmi nejlepšími, na tom musím ještě zapracovat. Taky jsem se těšil na časovku do vrchu, o které jsem si myslel, že by mi mohla sedět, ale vinou velkého vedra a astmatu jsem s výsledkem nebyl úplně spokojený, nedokázal jsem ze sebe v daný moment dostat všechno. Domů jsem ale přijel docela spokojený, přes pár chyb jsme s klukama předvedli dobrý týmový výkon a doufám, že jsem byl platným článkem týmu. Během královské etapy se mi také povedlo dostat se do úniku. Celkově jsme vděčný za možnost zase startovat na takových závodech. Získal jsme spoustu dalších zkušeností a doufám, že mě to všechno zase posune o kousek dál,“ řekl Bruno Stoček.
 „Bruna musím pochválit, ostatně chválil ho i reprezentační trenér. Odvedl obrovský kus práce pro celý tým,“ podotkl Václav Ježek, hlavní trenér mladých boleslavských cyklistů.
 
Rekordní účast v Bike parku
V neděli se pak mnozí závodníci IVAR CS AUTHOR Teamu zúčastnili závodů v Bike parku na Štěpánce v Mladé Boleslavi. Závody pořádal právě boleslavský tým v čele s manažerem Josefem Hladíkem. „Závodilo se od těch nejmenších, kteří jeli na odrážedlech, až po kategorii starších žáků a žákyň. Naši cyklisté vybojovali 11 medailí. To ale nebylo podstatné, důležité bylo, že si zazávodili všichni v krásném prostředí, navíc za parádního počasí, všichni odjížděli s mnoha skvělými zážitky. Moc mě potěšilo, že jsme zaznamenali rekordní účast v historii tohoto závodu – na start se postavilo 170 mladých cyklistů, což je parádní číslo,“ hodnotil závody Josef Hladík.
Už tuto sobotu čeká nejmladší závodníky účast na dětských cyklistických závodech v Bakově nad Jizerou. Většina členů IVAR CS AUTHOR Teamu pak zamíří na silniční závody do Hodkovic u Jablonec nad Nisou. Start cyklokrosové sezony je naplánován na sobotu 14. září, kdy se závod uskuteční v boleslavském Bike parku na Štěpánce. „Lze očekávat, že si sem k nám přijede otestovat formu před prvními pohárovými závody celá česká špička. Ty závody hodně ukáží, jak na tom kdo je,“ podotkl Václav Ježek, hlavní trenér boleslavského týmu.
První závod českého poháru v cyklokrosu se uskuteční 28. září a česká špička se sjede opět do Mladé Boleslavi, závod bude situován k areálu Compagu. „Nejvíce budeme spoléhat na juniora Davida Šulce a také na staršího žáka Jakuba Elbadriho. Věřím však, že těch umístění na stupňů vítězů na podzim bude hodně. Už se na ty okamžiky těším,“ dodal trenér Václav Ježek.
blog comments powered by Disqus