Stoček Evropu po pádu nedokončil, Šulc míří do Rakouska

Bruno Stoček má za sebou start na evropském šampionátu v silniční cyklistice. I když junior z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu závod po hromadném pádu nedokončil, nejel špatný závod.
V holandském Alkmaaru se jel závod na městském okruhu, který byl rovinatý, část vedla po dlažebních kostkách, což znepříjemňovalo závodníkům život. V první polovině se Bruno Stoček připletl do hromadného pádu a rozhodčí brzy cyklisty, kterým hrozilo, že by je čelo závodu dojelo o celý okruh, ze závodu odvolali. Naštěstí se boleslavský závodník nezranil.
Bruno Stoček po závodě celé dění zhodnotil upřímnými slovy: „Závod se jel po technicky velmi náročné trati, začátek okruhu vedl centrem Alkmaaru, kde se jelo po úzkých cestách po dlažbě se spoustou zatáček. Poté se jelo pár kilometrů po normální silnici a najelo se na přes kilometr dlouhý úsek po rozbitých kostkách. Převýšení trati bylo jen asi deset metrů, ale již před startem jsme věděli, že půjde o velmi náročný závod.
Start závodu a první dvě kola se jela v nesmírně rychlém tempu, občas mi připadalo, že ještě v rychlejším než v cyklokrosu. Po každé z četných zatáček se balík natáhl a bralo to hodně sil se vždy dotáhnout zpátky dopředu. Navíc jsme startovali těsně po dešti, takže povrch byl velmi kluzký, což nahrávalo mnoha pádům, po startu skoro v každé zatáčce. Odstartovalo nás sto šedesát a už před startem nám reprezentační trenér dával pokyn, ať se v prvních kolech, dokud se nezredukuje peloton, snažili držet co nejvíce v popředí, abychom se vyhnuli pádům a neztráceli síly dojížděním balíku po každé zatáčce. To se mi dařilo plnit docela dobře, jezdil jsem kolem čtyřicáté pozice a neměl jsem problémy udržet se, i když tempo se jelo opravdu pekelné.
Osudným se mi stal kostkový úsek ve třetím kole, do kterého jsem sice nevjel ze zadních pozic, ale i tak přede mnou pár kluků, bohužel, spadlo. Do pádu jsem se nevyhnutelně přimotal i já a ještě ke všemu mi spadl řetěz. Než jsem byl schopný znovu jet, uběhlo pár desítek vteřin. A i když jsme se snažil ze všech sil hlavní balík sjet, při tak vysokém tempu a docela silném větru, se mi to nepovedlo. Postupně mě dojela skupina zezadu a i když jsem vědě, že se dopředu už nedostanu, chtěl jsem alespoň závod dojet. To se mi, bohužel, nepodařilo, protože nás dvě kola před cílem rozhodčí stáhli ze závodu.
Průběh závodu mě moc mrzí a vrátil jsem se domů ne příliš spokojený. Ze závodu jsem vypadl dost brzo, nebylo to nedostatkem výkonnosti, ale smolným momentem. Nemohl jsem tak více pomoci lídrům týmu, kteří odvedli výborné výkony.
Celkově bylo mistrovství Evropy skvělým zážitkem, akce byla perfektně zabezpečena a nasbíral jsem spoustu dalších zkušeností a to i přesto, že jsem domů žádný úspěch nepřivezl. Pro mě vlastně bylo úspěchem už to, že jsem se na takovou akci dostal. Na začátku sezony jsem nad tím ani nepřemýšlel,“ popsal své dojmy a pocity Bruno Stoček.
Už o víkendu míří Stoček do Nového Jičína silniční pohár, kde bude bojovat o reprezentační trikot na světový silniční šampionát. David Šulc pak absolvuje v rakouském Grazu závod na horských kolech, který bude generálkou před blížícím se mistrovstvím světa v cross country, kam se boleslavský junior nominoval.
blog comments powered by Disqus