Soustředění na Mallorce

Soustředění na Mallorce 2014
Letošní zima sice neuvěřitelně přeje cyklistům v najíždění objemových kilometrů i v naši domovině, nicméně někteří z nás přeci jen, jako každoročně, zvolili pro svoji přípravu oblíbený „cyklistický“ ostrov španělskou Mallorcu. Na rozdíl od Václava Ježka, který letos zvolil pro svou přípravu domácí prostředí, se další opora našeho týmu Jan Strož vydal najíždět potřebné kilometry do teplých krajin.
První týden Honza věnoval hlavně vytrvalostnímu tréninku, pro který je ostrov úplně ideální, protože zhruba dvě třetiny území je vysloveně rovinatá s krásnými scenériemi podél pobřeží i malebným středozemím se spoustou starobylých městeček a vesnic.
Druhou polovinu kempu se Honza přesunul do horského terénu, který se rozpíná na severozápadním pobřeží ostrova a jeho vrcholky se tyčí až do výšky 1500 metrů na mořem. Zde se Honza snažil rozvíjet sílu a silovou vytrvalost a při tom si samozřejmě užíval i nádherné výhledy na skalnaté vršky tyčící se přímo z mořské hladiny nebo hojně navštěvovaná skalní jezera nedaleko vrcholu Puig Major.
V průběhu Honzova pobytu se na Mallorcu přiletěl podívat ještě Martin Turner, který spojil příjemné s užitečným a svou dovolenou prostě jen projezdil na kole, což je asi sen všech cyklistických nadšenců, pro které je kolo zábavou i odpočinkem od pracovních povinností. Počasí až na výjimky bylo nádherně slunečné, které člověka přímo nabíjí energií a samotné trénování jde pak úplně samo a bezesporu se pozitivně promítne i do nadcházející sezóny.
blog comments powered by Disqus