Skvělý úspěch Davida Šulce

Skvělý úspěch Davida Šulce
Nové Město na Moravě – Další závod českého poháru v cross counry na horských kolech zavedl závodníky na trať světového poháru do Nového Města na Moravě. Na cyklisty čekal a náročná trať se spoustou kamení, kořenů, prudkých stoupání i klesání. Mladí cyklisté z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu se neztratili. Přivezli jednu medaili a řadu umístění do desátého místa. Vrátili se ale i s hořkou příchutí. Cyklistika má mnoho podob. Ale postupně. „Pro naše závodníky to byla doslova zatěžkávací zkouška, zda zvládnou náročnou trať. Musím říci, že si vedli na výbornou, v těžkých pasážích nikdo nepadnul. Jen nás trápily defekty,“ uvedl hlavní trenér Václav Ježek.
S velkým respektem se chovají kadeti k boleslavskému Davidu Šulcovi. I když ho nyní porazil Zatloukal z Cyklo team Kolarna, David dojel v klidu druhý se ztrátou dvaceti vteřin na vítěze, ale s bezpečným odstupem od třetího místa a vybojoval nejlepší výkon boleslavské výpravy.
Na druhém místě dojela i starší žákyně, stále se lepšící Kateřina Hladíková. Jenže tenhle závod měl nakonec dohru, když boleslavskou závodnici rozhodčí diskvalifikovali. Na trati se jí zasekl řetěz a ve vypjatých chvílích přijala cizí pomoc. A přišel trest. Diskvalifikace. „Je to pro nás poučení, může se to stát každému. Kačka přišla o důležité body, ale důležité však je, že zajela skvělý závod a diskvalifikace je jen a jen poučením do dalších závodů. Beru to tak, že tak to asi mělo být,“ uvedl bez náznaku zklamání trenér Ježek. Adéla Kyselová dojela dvacátá. První však startovaly tradičně mladší žákyně a hned z toho bylo umístění do desítky. Obě boleslavské závodnice dojely hned za sebou – devátá Aneta Dlouhá a desátá Barbora Rajnochová. Všichni tři mladší žáci poté získali do poháru body - Matěj Pekař dojel na 26., Eliáš Hofman na 35. a Zdeněk Hradiský na 38. místě. Parádní závod odjeli starší žáci. Jakub Elbadri celou dobu bojoval o stupně vítězů. Vedoucí závodník poháru Jakub Samec měl špatný start, ale postupně se propracoval dopředu. V závěru si boleslavští kluci prohodili pořadí, Samec dojel čtvrtý a Elbadri pátý. Dvojici doplnil sedmnáctý Václav Ježek a Adam Bernát, kteří dojeli na konci druhé desítky. Svůj standard odvedla kadetka Natálie Klímová (16.) i juniorky Tereza Vaníčková (10.) a Klára Vernerová (11.) Osmé místo si vyjel junior Bruno Stoček, který však celý závod jezdil na pátém místě, v závěru mu došly síly a předjeli ho tři soupeři. Pro Bruna to však byl nejlepší výsledek v sezoně. Tomáš Ježek jezdil kolem desáté příčky, v závěru mu spadl řetěz a propadl se na i tak solidní konečnou 16. příčku. Už o víkendu jedou boleslavští závodníci z IVAR CS AUTHOR Teamu do Jeseníku k závodům českého poháru na silnici. Další víkend se jede pohár na horských kolech v Zadově.
blog comments powered by Disqus