Skvělé zakončení juniorské cyklokrosové sezóny

Naše mladé naděje
Po výborné bikové sezóně se junioři IVAR CS - AUTHOR Teamu vrhli do dalšího kolotoče závodů, a to do cyklokrosu. Pro naše mladé naděje to byla v této cyklistické disciplíně premiéra a dopadla nad očekávání skvěle.
Do bojů o cenné body Českého poháru se postavili tři kluci a čtyři dívky našeho týmu a svými výsledky vůbec nedali znát, že s cyklokrosem teprve začínají. Vždyť padesát míst v první desítce a hlavně šesti násobné umístění na stupních vítězů přece jen hovoří za vše. Nejlépe se dařilo Tereze Vaníčkové, která v poháru obsadila parádní celkové třetí místo a se svými kolegyněmi vybojovala dokonce první místo v týmové soutěži kadetek. V této kategorii se na šesté místo prosadila ještě Elizabeth Ungermanová, na devátém místě skončila Klára Vernerová a na patnáctém místě Martina Jedlánková.
Naši chlapci se nedali zahanbit a v týmové soutěži si dojeli pro výborné druhé místo, a i v soutěži jednotlivců se dokázali prosadit. Tomáš Ježek skončil těsně pod stupni vítězů na celkovém čtvrtém místě, Josef Hladík bral osmé místo a Tomáš Maroul obsadil konečné dvacáté druhé místo. Vrcholem celého cyklokrosového podzimu pak bylo Mistrovství republiky, které se konalo tentokráte ve Slaném. Na start tohoto závodu se postavilo 52 žáků a 24 žákyň z několika desítek klubů včetně našich mladých cyklistů. Vynikající výkon předvedl Tomáš Ježek, který si dojel pro svou první mistrovskou medaili za třetí místo. Mezi kadetkami se Tereze Vaníčkové jen těsně nepodařilo napodobit Tomáše a do cíle dorazila na krásném čtvrtém místě. Dvě místa za Terezou dojela pak Klára Vernerová a mezi žáky se do první desítky ještě dokázal protlačit Josef Hladík.
Nečekaně dobrý vstup do mládežnického cyklokrosu udělal z našeho týmu nejsilnější žákovský klub letošní sezóny, což znamená veliký příslib do dalších let nejen mezi mládeží, ale možná v budoucnosti i ve starších kategoriích.
blog comments powered by Disqus