Senzační světový pohár v Bernu – Tomáš Ježek třetí!

Tomáš Ježek třetí!
Tenhle úspěch bychom měli vyzdvihnout snad do nebes. Boleslavský cyklista se postavil na stupně vítězů v závodě světového poháru! A nic to nemění na tom, že to bylo v juniorské kategorii. A možná  naopak – je to příslib do budoucna. Nejen pro boleslavskou cyklistiku, ale cyklistiku českou. Ten medailista se jmenuje Tomáš Ježek a třetí skončil na cyklokrosových závodech Světového poháru, které se jely ve švýcarském Bernu. Rovinatá a tedy rychlá trať, o které se mluvilo jako o cyklokrosovém kritériu, Ježkovi, jezdci IVAR CS AUTHOR Teamu svědčila. Zhruba padesátiminutový závod ale výborně rozjel druhý z Boleslaváků na startu, navíc v reprezentačním dresu, David Šulc. Ten byl až do poloviny závodu velice aktivní, pak začal ztrácet a dojel na 26. místě. „David si vybral nováčkovskou daň, ale i tohle umístění je velice slušné,“ podotkl hlavní trenér boleslavských cyklistických mládežníků Václav Ježek.
Tomáš Ježek si ale svoji pozici ve zhruba dvacetičlenné skupině držel až úplně do cíle v pohodě. „Vypadalo to, že si v polovině závodu uvědomil, že má v tomto závodě na to dojet hodně vysoko a jakoby ho v tu chvíli někdo polil živou vodou,“ hodnotil závody trenér a zároveň Tomášův otec Václav Ježek.
V závěru sice první dva jezdci mírně ostatním odjeli, ale do závěrečného finiše na asfaltový úsek si už Ježek hlídal mezi čtyřčlennou skupinkou bronzovou příčku. Počkal si na vhodný okamžik a spurtem, který nemohl nikdo zachytit, nedal soupeřům šanci. Třetí místo!
„Pocity trenéra a táty byly podobné. Bylo to velké nadšení. Výsledek nikdo neočekával. Říkal jsem si, že do desátého místa by to byl super výsledek, do patnáctky by to bylo velice slušné. Ale bedna nenapadla nikoho z nás. Tomášovi tenhle rychlý závod sednul, vpředu se to mlelo a každý byl chvíli na čele. Závěr si Tomáš vychutnal, protože si prostě na ten finiš věřil,“ popsal svoje pocity Václav Ježek.
Velice dobře zajely i dvě boleslavské ženy v Rakousku při cyklokrosovém závodě světového poháru C2. Klára Vernerová dojela šestá a Natálie Klímová osmá.
O víkendu čeká cyklisty z IVAR CS AUTHOR Teamu další domácí cyklokrosové pohárové závody. V sobotu se vydají do terénu ve Slaném a v neděli v Lounech. O dalším víkendu se jede evropský šampionát v Holandsku a očekává se, zda bude nominován některý z úspěšných boleslavských jezdců. Po závodech v Bernu je zřejmé, že by pozvánku do reprezentace měl obdržet minimálně Tomáš Ježek. 17. listopadu se pak v Táboře konají další závody světového poháru. Domácí šampionát se koná 15. prosince na domácí mladoboleslavské trati.
blog comments powered by Disqus