Je to jasné, na šampionát jedou tři naši!

V IVAR CS AUTHOR Teamu tajně doufali v to, že na víkendový světový šampionát v cyklokrosu, který se koná ve švýcarském Dübendorfu, pojedou čtyři zástupci mladoboleslavského týmu. Nakonec reprezentační dres obléknou tři, ale i to je skvělá zpráva!
Juniorka Kateřina Zemanová, junior Matěj Stránský a Tomáš Ježek v kategorii U23. To jsou tři jména Boleslaváků, kteří nás budou reprezentovat.
„Na závod se moc těším, formu mám, řekl bych, docela dobrou. Kdybych byl do třicítky, byl by to super výsledek. Když se to nepodaří, pojedu domů zklamaný. Do závodu zbývá pár dnů, mnoho se toho vylepšit nedá, takže už je to jen takový vylepšení formy kratšími rychlejšími tréninky. Na start se postavím jako outsider, v podstatě nemám co ztratit, takže nemusím z toho být až tak vystresovanej. Nicméně by samozřejmě bylo lepší startovat více zepředu, ale letos tohle nevyjde,“ řekl Tomáš Ježek, který  bude startovat v neděli.
To už budou mít za sebou svůj závod oba junioři – Kristýna Zemanová i Matěj Stránský.  „Cítím se velmi dobře, teď na posledních světových pohárech jsem si potvrdil, že jsem v dobré formě. Jediné, co mě brzdilo, byly technické problémy. Forma je dobrá, tento týden absolvuji ještě poslední tréninky, na kterých se pokusíme formu vyladit směrem k šampionátu. Můj cíl je umístit se do patnácti,“ věří si Matěj Stránský.
Bohužel se do nominace, kterou vyřkl reprezentační trenér Petr Dlask, nevešel junior David Šulc. O jeho případném startu v českém dresu rozhodoval poslední závod světového poháru, který se jel o minulém víkendu v nizozemském Hoogerheide. Tam se ale Davidovi nedařilo a nominován byl jeho soupeř.
„Tenhle důležitý závod se Davidovi nevyvedl, dojel na třicátém místě a přišel tak o nominaci,“ stručně popsal nizozemské dění hlavní trenér v boleslavském IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší.
Poslední ostrou prověrku před šampionátem v Nizozemí neabsolvovala Kristýna Zemanová. „Po tréninkovém výpadku měla víkend, v němž se zaměřila na ladění formy“ podotkl trenér Ježek.
Naopak se v Nizozemsku dařilo Matěji Stránskému. „Dojel devatenáctý, zajel výborný závod už proto, že startoval někde kolem padesátého místa a musel se prokousávat startovním polem dopředu,“ hodnotil trenér Ježek.
V Nizozemsku se na start postavil i Tomáš Ježek, v kategorii U23 zajel nejlepší umístění v sezoně, když cílem projel na 31. místě. Potvrdil tak svoji oprávněnou nominaci na mistrovství světa.
Jaké mají Boleslaváci ve Švýcarsku podle trenéra Ježka šance? „Šance u Matěje jsou otevřené. Může klidně skončit v první desítce, což by byla doslova bomba. Do patnáctky by to bylo super a do dvacítky dost dobrý. Záležet bude na startu, vyrazí na trat ze zadních pozici, všechny soupeře bude mít před sebou, takže to bude hodně o taktice a technice, formu má. Záleží, jakou chytne kolem sebe skupinu. Má na velký výsledek, ale jsme při zemi. Kdyby Kristýna zajela do desátého místa, byl by to parádní výsledek. Její konkurentky nemáme ale zmapované, takže kdo ví. A Tomáš? Do třicátého místa by to byl určitě úspěch, také on bude startovat ze zadních pozic, takže to nebude mít jednoduché. Uvidíme také, jaká bude trať. Jede se na rovinatějším profilu, ale je hlášen déšť, takže trať může být dost náročná,“ dodal trenér boleslavského týmu Václav Ježek.
blog comments powered by Disqus