Na Závodě míru skončil Samec patnáctý

Závod míru
Závod míru mládeže v Lanškrouně znamenal pro mladé závodníky mladoboleslavského IVAR CS – Author teamu výborné výkony a důležité zkušenosti. Hlavní trenér Václav Ježek po závodech neskrýval spokojenost. „Jsem nadšený, šestice našich mladých závodníků předčila všechna naše očekávání. Závody trvaly tři dny a pro naše závodníky to byl doslova křest ohněm, tak náročný prodloužený víkend ještě neabsolvovali. Po závodech byli hodně unavení, ale také hodně spokojení. Bylo skvělé, že se vyhnuli všem větším pádům,“ uvedl trenér Ježek. Ale postupně. V Lanškrouně závodili starší žáci a kadetky. Jely se celkem tři etapy a časovka. Etapy byly dlouhé kolem padesáti kilometrů, časovka měřila kilometrů jedenáct. Na start se postavilo 154 dětí. V konečném hodnocení dopadl nejlépe Filip Samec, který vybojoval celkově skvělé 15. místo.
Václav Ježek junior dojel dvaadvacátý, jen o místo za ním v konečném součtu zůstal Jakub Elbadri. Štěpán Rozsypal, který měl ze silničních závodů obavy, dojel na parádním třicátém místě, Adam Bernát skončil těsně za první padesátkou. Benjamínek pelotonu, nejmladší závodník Prokop Miňovský, vybojoval solidní devadesátou příčku.
Mezi kadetkami se objevila boleslavská Natálie Klímová, tu ale po první etapě skolily zdravotní problémy a ze závodů odstoupila.
„Vyzdvihl bych výkon Jakuba Elbadriho, který se ve všech etapách držel v první skupině, která čítala kolem pětadvaceti jezdců. Vše nasvědčovalo tomu, že v konečném součtu bude velice vysoko. V závěru ale měl pád a přišel tak o umístění mezi nejlepšími,“ podotkl trenér Ježek.
Už o tomto víkendu startuje kompletní sestava mládežnických kategorií IVAR CS – Author teamu na dalším pohárovém závodě na horských kolech v Novém Městě nad Metují.
blog comments powered by Disqus