První závod Kolo pro život opět v Brdech

T. ježek
Další ročník seriálu závodů horských kol Kolo pro život zahájen. Už po několikáté vše začalo v Brdských lesích, kde se tradičně sjíždí skvělá konkurence. Jména jako Kristián Hynek, Pavel Boudný nebo Václav Ježek hovoří za vše. O velké oblibě tohoto závodu vypovídá i počet startujících, který letos překročil hodnotu 1400 účastníků.
Brdy jsou typické pořádným kopcem prakticky hned po startu, kde si všichni startující prověří fyzickou připravenost na závod, a kde se postupně rozdrobí celý balík cyklistů na menší skupiny. Na čele tentokráte vznikla silná čtveřice, ve které nechyběl Václav Ježek. Ten s vedoucí trojicí udržel krok až těsně pod vrcholovou prémii zhruba na 8 kilometru, kde mu bohužel trojice Hynek, Ulman a Boudný odskočila a ve stejném pořadí dorazila i do cíle.
Václava Ježka pak po několika kilometrech dojela další skupinka, ve které byl i Jan Strož. Mezi těmito borci se rozhodlo prakticky až v závěru, když na celkovém pátém místě dojel Venca Ježek, sedmý pak Honza Strož. Náš tým však slavil pódiová umístění v jiných kategoriích. Nově vzniklá kategorie Muži 17-22 let se stala kořistí Martina Řeháka, který bude určitě patřit k horkým kandidátům na celkové vítězství mladých bikerů. Naše nejúspěšnější kategorie loňského roku Muži 23-29 let opět patřila jezdcům našeho týmu, když první místo obsadil Martin Splítek před Františkem Kloučkem. Výborně si také vedli ostřílení mazáci v kategorii Muži 40-49 let, kterou vyhrál novic Tomáš Jiránek a třetí místo obsadil Ivo Netík. Týmové áčko pak obsadilo druhé místo v prvním dílu soutěže Team Prestige Trophy. Doufejme, že z našeho pohledu slušně rozjetá sezóna bude pokračovat v nastaveném tempu.
Jednoznačně dominantní byl IVAR CS – AUTHOR TEAM v dětských kategoriích, kde obsadil 5 x první místo (Š. Görög, Š. Rozsypal, K. Hladíková, T. Ježek, K. Vernerová), 4 x druhé místo (V. Pařík, Ad. Kyselová, M. Jedlánková, J. Hladík) a 3 x třetí místo (An. Kyselová, T. Hájek, V. Dlasková).
blog comments powered by Disqus