Projetí závodní tratě

Společné foto
Druhou květnovou neděli se náš tým sešel s cílem seznámit se osobně s tratí letošního boleslavského závodu. Po desáté hodině jsme všichni vyrazili směrem k areálu Nová louka, kde bude příští týden kompletní zázemí závodu, a kde proběhla nezbytná fotodokumentace naší početné skupiny. Pak jsme pokračovali kolem Česany nahoru do Čejetic s následným sjezdem do Podlázek. Zde se peloton rozdělil dle výkonnosti na tzv. „elitní“ skupinu vedenou Vencou Ježkem a „tabákovou“ skupinu v čele s Pepou Hladíkem. Trať byla prakticky celá suchá a bez větších obtíží sjízdná. První část vedoucí přes Bukovno, Debř, Čistou a Hrdlořezy je fyzicky hodně náročná s několika krátkými stoupáními a technicky náročnějšími sjezdy.
Následuje rovinatá pasáž v okolí Bítouchova a Rečkova nás přivedla až ke zřícenině hradu Zvířetice, kde stavitelé trati připravili lahůdku ve formě prudkého sjezdu, který zřejmě příští týden absolvuje na kole jen hrstka odvážlivců. Aby toho nebylo málo, tak následuje vražedné stoupání od železničního podjezdu po listnaté cestě, která se v loňském roce sjížděla. Ne všichni se dnes rozhodli tuto část vyzkoušet a pošetřili síly na příští týden. Přes Dalovice a následný sjezd jsme se dostali do závěrečné části trati, která se shoduje s loňským rokem.
Ohlasy většiny zúčastněných byly jednotné v tom, že letošní trasa je technicky i fyzicky náročnější a všichni doufáme, že se bude líbit všem bikerům, kteří přijedou poměřit síly na náš závod, a že vše klapne tak jak má.
blog comments powered by Disqus