Priessnitzova padesátka

Již poosmé zavítali bikeři a bikerky do Jeseníku, města známého především Priessnitzovými lázněmi. Jejich zakladatel dal jméno i místnímu závodu horkých kol, který je také zařazen do seriálu Kolo pro život. Náš Alpine Pro – Author Team do Jeseníků vyrazil s jednodenním předstihem s velkými ambicemi poprat se o nejvyšší příčky celkového pořadí.
V pravé poledne se peloton závodníků vydal na padesáti kilometrovou trasu z jesenického Masarykovo náměstí. Prakticky ihned po startu se trať začala pořádně zvedat a čelo samozřejmě nasadilo k vysokému tempu, což začalo startovní pole trhat na menší skupiny. Rychlý sled výjezdů a sjezdů postupně zvětšoval rozestupy mezi jednotlivými skupinkami a střídal pozice jednotlivých závodníků podle toho jak si kdo rozložil síly. Čelo závodu se postupně zmenšovalo až zhruba do poloviny tratě, kde už zbyla pouze trojice závodníků.
V této skupince jsem měli dokonce dva naše jezdce Václava Ježka a Jana Strože, které doplňoval Pavel Boudný (Česká spořitelna - Specialized MTB team). Tito tři postupně navyšovali svůj náskok a vypadalo to, že si to rozdají až na cílové čáře. Asi dva kilometry před cílem však v krátkém, ale prudkém, stoupání nastoupil Pavel Boudný, odjel našim bikerům a rozhodl tak o svém vítězství. Na druhém a třetím místě pak dojeli Venca Ježek a Honza Strož. Pro Honzu je to letos první pódiové umístění v celkovém pořadí KPŽ, čímž potvrdil výbornou formu. Honza ovládl i svoji kategorii Muži 19-29 let, ve které jsme měli po delší době opět dvojí zastoupení, protože druhé místo obsadil František Klouček. Skvělý výkon předvedla i Eva Kratochvílová, která s přehledem vyhrála svoji kategorii Ženy 23-39 let na kratší třiceti kilometrové trati.
Kompletní výsledkový servis najdete na http://www.kolopro.cz/.
blog comments powered by Disqus