Povedená premiéra letošního KPŽ v Brdech

První letošní závod KPŽ – Brdy
Kola největšího seriálu horských se po roce opět naplno roztočila. První závod v Letech u Prahy patří mezi nejnabitější podniky celého KPŽ jak z hlediska počtu účastníků, tak z hlediska kvality startovního pole. Účast čerstvého vítěze proslulého etapového závodu Cape Epic Kristiána Hynka hovoří za vše. Z pohledu IVAR CS – AUTHOR TEAMu se závod v Brdských lesích určitě povedl, medaile získali nejen dospělí bikeři, ale i junioři.
Hlavní závod je charakteristický dvěma táhlými, poměrně ostrými stoupáními ihned po startu, která každému bikerovi dokáží pořádně rozproudit krev. V těchto kopcích to jako první zkusil Jiří Hudeček a velmi rychle si vybudoval slušný náskok. Technické problémy v následující části však vystavily Hudečkovi stopku a na čele se začala tvořit šestice závodníků, ve které spolu s jezdci z České spořitelny a Kristiánem Hynkem drželi i naši Václav Ježek a Jan Strož. Místy blátivá trať přidala určitě na atraktivnosti a taky zvyšovala požadavky bikerů nejen na fyzické ale i na technické schopnosti. Oběma těmto aspektům vévodila trojice Ulman, Boudný a Hynek, a to byl zřejmě důvod, proč naši borci nebyli schopni s jejich tempem držet krok.
Vedoucí trojice zvyšovala náskok a pohromadě dojela až do areálu, kde si to o prvenství rozdala v podstatě až na cílové čáře. Vítězem se stal nakonec Ulman před Boudným a Hynkem. Za nimi si pro výborný výsledek dojel na čtvrtém místě Václav Ježek a jako pátý do cíle dorazil Jan Strož. Skvělé představení připravili naši borci v kategorii Muži 40-49 let, kde si Tomáš Jiránek, Vlastimil Hájek a Ivo Netík v tomto pořadí rozebrali celé pódium při závěrečném vyhlašování. Výkony i ostatních našich jezdců, nejen těch honorovaných, byli určitě velmi kvalitní a jsou velkým příslibem do letošní sezóny.
Dopolední závody dětských kategorií byly podobně našlapané jako u jejich starších kolegů. A naši junioři neodešli rozhodně s prázdnou, posbírali hned pět prvních míst, jedno druhé a jedno třetí místo. Vítězství dokázali vybojovat Babeta Kolářová (děti do 5 let), Vanda Dlasková (děti 8-9 let), Kateřina Hladíková (děti 10-11 let), Martina Jedlánková a Josef Hladík (oba děti 12-13 let). Pro druhé místo si dojel Vojtěch Pařík (děti 10-11 let) a pro třetí místo Nicole Hartychová (děti 12-13 let). / foto
blog comments powered by Disqus