V Polsku opanovali Boleslaváci bednu

polsko_20b
V Polsku opanovali Boleslaváci bednu. Po Rýmařově vedou pohár Hladíková a Stránský!
Další náročné chvíle mají za sebou cyklisté z IVAR CS AUTHOR Teamu. Ti závodili v minulých dnech v Polsku a také v Rýmařově. A nevedli si na cyklokrosových závodech vůbec špatně.
Už minulou středu se na závodech polského poháru postavila na start závodu kadetů trojice boleslavských cyklokosařů – Václav Ježek mladší, Filip Samec a Jakub Elbadri. A vedli si tak dobře, že doslova ovládli startovní pole. Václav Ježek kraloval a nenašel mezi kadety přemožitele. Na paty mu šlapal celkově druhý Filip Samec. Jakub Elbadri nakonec vybojoval čtvrté místo.
V sobotu na dalším závodě polského poháru pro změnu zvítězil Jakub Elbadri, Václav Ježek dojel do cíle druhý a Filip Samec třetí. Boleslaváci tak zcela ovládli stupně vítězů.
„Závody kadetů v Polsku mají až osmdesát závodníků. Naši hráli prim, což je skvělé, a věřím, že forma našich kluků má vzestupnou tendenci,“ uvedl po závodech hlavní trenér v mladoboleslavském IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek starší.
O minulém víkendu se pak v Rýmařově konal další závod české cyklokrosové série TOI TOI Cup. A zase to byla „palba“ ze strany boleslavských závodníků, ze strany jezdců v dresu IVAR CS AUTHOR Teamu. Jedna „bedna“ za druhou!
Je si to vezměte, jak to vypadalo na obnoveném českém poháru kategorie C2: v juniorech slavil další vítězství Matěj Stránský, desátým místem bodoval Tomáš Doležal. V juniorkách dojela druhá Kateřina Hladíková a čtvrtá Barbora Jeřábková. V ženách brala osmé místo Tereza Vaníčková. V celkovém pořadí vedou Matěj Stránský a Kateřina Hladíková!
„Vítězství Matěje bylo skvělé, bylo to stylem start cíl. Matěj se trochu obával, zda mu forma z kraje sezony vydrží, ale vydržela. Tak teď, aby jen doladil formu na světový pohár, který se jede za dva týdny v Táboře,“ podotkl trenér Ježek.
Už o tomto víkendu jedou závodníci IVAR CS AUTHOR Teamu opět do Polska k dalšímu závodu tamního poháru. „Závodit budou kadeti Václav Ježek, Jakub Elbadri, Filip Samec, Matěj Pekař a Zdeněk Hradiský. K tomu se vydá na závod i několik závodníků v žákovských kategoriích,“ podotkl trenér Ježek. Junioři a juniorky pak v neděli čeká v Jičíně další závod seriálu TOI TOI Cup.
A další týden bude ve znamení jednoho velkého vrcholu cyklokrosové sezony. V Táboře se pojede světový pohár, kde se na start postaví junioři, závodníci do 23 let, muži a ženy. Uvidíme, jak dopadnou Boleslaváci. Věříme, že tam ale určitě něco „cinkne“. Tedy, že se urodí nějaká medaile…
blog comments powered by Disqus