50 Cyklorájem Podralsko

V sobotu 16. 4. 2011 se v obci Osečná v mikroregionu Podralsko nedaleko Ještědu konal druhý ročník jarního maratonu horských kol. Pořadatelé Spinfitu Liberec připravili nenáročnou, ale zato velmi rychlou 50 km trať vedoucí převážně po asfaltových cestách, která pro mnohé bikery znamenala zahájení letošní závodní sezóny.
Za krásného slunného počasí se v pravé poledne na startu sešlo zhruba 250 bikerů a bikerek v čele se Standou Hejdukem, který bude v letošním roce hájit barvy našeho AlpinePro – Author teamu. Rovinatý profil trati dával tušit, že se již od startu pojede ostré tempo, což se potvrdilo.
Po výjezdu mírného stoupání se na čele utvořila asi 15 členná skupina, od které se postupně oddělila pětice bikerů v čele se Standou Hejdukem. Ta se v druhé půlce závodu zúžila na tři bikery Standu Hejduka, Martina Horáka a Luboše Kejvala. Sedm kilometrů před cílem dvojice Horák a Kejval nedokázala reagovat na nástup Standy Hejduka, který si tímto dojel pro prvenství v tomto závodě s náskokem 53 sekund a průměrnou rychlostí přes 35km/h. Standa v cíly řekl: „Nepamatuji si, že bych absolvoval bikový závod s takhle velikým rychlostním průměrem. Sedm kilometrů před cílem jsem nastoupil a pokusil se tím závod rozhodnout z obavy ze závěrečného spurtu s Martinem Horákem a tato taktika vyšla.“
Závodu se zúčastnil i další člen našeho týmu Martin Turner, kterého ale postihly na 12. kilometru technické problémy a musel ze závodu odstoupit.
blog comments powered by Disqus