Parádních 16 medailí

Silniční časovka
Parádních 16 medailí z MČR veze IVARCS – AUTHOR TEAM
V době vrcholícího léta, kdy na polích začínají zně, si závodnice a závodníci IVAR CS – AUTHOR TEAMu přichystali svá závodní kola a vyrazili na Mistrovství České republiky na silnici a horských kol, aby se i oni pokusili sklidit výsledky své letošní práce.
Mistrovské závody začaly na silnicích v okolí Hodkovic n/M časovkou jednotlivců, kde se v deštivém počasí jezdcům IVARCS – AUTHOR TEAMu skvěle dařilo, když vybojovali zlato zásluhou Matěje Stránského (starší žák)  a bronz získal Tomáš Ježek (kadet). V časovce družstev a dvojic vybojovala zlato Terka Vaníčková (juniorka), stříbro Matěj Stránský a bronz družstvo kadetů ve složení Daněk, Hladík, Ježek a Šulc. V sobotním závodu s hromadným startem dovršili zisk svých třetích medailí stříbrný Matěj Stránský a bronzový Tomáš Ježek!
Následně se team pomalu přesunul na MČR MTB do Brna, kde se zároveň jednalo o poslední závod českého poháru horských kol.  V mimořádně teplém počasí, které lákalo spíše k odpočinku u vody, se jel jak sobotní závod v eliminátoru, tak i nedělní závod XCO.  Pro IVAR CS – AUTHOR TEAM skončily závody mimořádným úspěchem, když si z obou dnů odváží celkem 10 medailí v mládežnických kategoriích, na které se oddíl zaměřuje.
Svůj letošní suverénní výkon bez jediné porážky z předešlých pěti závodů završila v sobotním eliminátoru mistrovským titulem Adéla Kyselová (kategorie žákyně). Mistrem republiky se stal i Josef Hladík (kadet).  Pro vysvětlení laické veřejnosti lze uvést, že do finále se v eliminátoru dostanou čtyři závodníci, kteří si svůj postup musí vybojovat v předchozích třech postupových rozjížďkách. Vyrovnaným výkonem ve všech těchto kolech získal Matěj Stránský (žák) stříbrnou medaili a s prázdnou nejedou domů ani novopečení bronzoví medailisté Klára Vernerová (kadetka), David Šulc (kadet) a Tereza Vaníčková (juniorka).
Matěj Stránský (starší žák) vybojoval v úmorném nedělním vedru druhé místo i v závodu XCO. Silnou kategorií IVAR CS – AUTHOR TEAMu je kategorie kadetů. Mistrovský titul získal Tomáš Ježek, kterého doprovodil na stupně vítězů bronzový David Šulc, a to i přes smolný pád v posledním kole.  Josefa Hladíka postihl ve vedoucí skupině defekt zadního kola daleko od depa a do bojů o nejcennější kovy nemohl zasáhnout. O smůle by mohla vyprávět dnes už jen s úsměvem i starší žákyně Kateřina Hladíková, která obsadila čtvrté místo v eliminátoru i v závodu XCO a v minulém týdnu během silničního mistrovství ČR obsadila čtvrté místo v časovce jednotlivců, v časovce dvojic i v závodu s hromadným startem. 
Díky velmi kvalitním výkonům všech závodnic a závodníků v průběhu celé sezóny obsadil IVAR CS – AUTHOR TEAM celkové 2 místo v pořadí týmů, a to v konkurenci 212 týmů, které bodovaly aspoň v jednom závodu. Body do této soutěže získávají i závodníci mimo medailová umístění. Kromě v tomto článku shora jmenovaných závodnic a závodníků patří pochvala za výsledky v letošní sezóně i (v pořadí od nejmladšího) Zdeňku Hradiskému, Josefu Chloupkovi, Václavu Ježkovi, Adéle Rozsypalové, Štěpánu Rozsypalovi, Tomáši Doležalovi, Jakubu Daňkovi, Kateřině Daňkové a Natálii Klímové.
blog comments powered by Disqus