Parádní tečka letošní bikové sezóny

Václav Ježek v cíli
Tradiční zakončení sezóny na Nova Author Cupu bylo pro náš Alpine Pro – Author Team opravdu prvotřídní. Podzimní Jizerské hory se totiž nesly především v našich barvách. Naši bikeři ovládli nejen týmovou soutěž, ale obsadili i první dvě místa celkového pořadí.
Slunečné počasí druhého říjnového víkendu přilákalo na start mediálně známého bikového závodu přes tři tisíce nadšenců tohoto sportu. Obrovský špalír lidí v Josefově Dole se v deset hodin vydal na trať dlouhou 63 kilometrů vedoucí převážně po známých trasách běžeckého lyžování v Jizerských horách.
Už první táhlé stoupání nad josefodolskou vodní nádrž posloužilo k tomu, aby se čelo startovního pole rozdrobilo na menší skupiny, což pak pokračovalo stoupáním od nádrže přes Kristiánov až na Čihadla. Již v tomto úseku, zhruba na desátém kilometru, rozhodl závod lídr našeho týmu Václav Ježek. Ten se zde pokusil úspěšně nastoupit a zbytku pelotonu prostě odjel. Svůj náskok i přes poměrně větrné hřebenové pasáže neustále zvyšoval a s luxusním náskokem čtyř minut přijel až do cílového areálu. Vynikající výkon předvedl i další člen našeho týmu Honza Strož, který na pásce porazil Jana Hrušku (Eleven Test Team) a dojel si pro celkové druhé místo. Velmi dobře si vedli i Martin Splítek na sedmém a Ivo Netík na čtrnáctém místě, a to rozhodlo o tom, že Alpine Pro – Author Team  obsadil nejvyšší příčku i v týmové soutěži. Věřme, že tyto úspěchy budou dobrou motivací do příští sezóny roku 2013.
blog comments powered by Disqus