Moravská cyklokrosová anabáze

Uničov 2017
Úspěšná moravská cyklokrosová anabáze přinesla dalších 5 medailí.
O uplynulém víkendu 11.–12. listopadu zavítal cyklokrosový seriál TOI TOI CUP na Moravu, kde se v sobotu konal závod kategorie C1 v Uničově a hned v neděli následoval závod v mládežnických kategoriích v Ostravě. Svatý Martin posečkal se sněhovou nadílkou až na nedělní večer a oba závody tak proběhly za příjemného podzimního počasí na suchých tratích.
Pro IVAR CS – AUTHOR TEAM dopadly oba závody úspěšně, přestože s ohledem na vzdálenost obou lokalit od Mladé Boleslavi se závodnice a závodníci týmu mohli seznámit s nástrahami tratí jen v rámci krátkého rozjetí ráno před závodem. Početné návštěvníky cyklokrosových závodů v Uničově již z dálky vítal pohled na lesopark Šibeník se stromy obalenými jmelím připomínajícím, že se blíží Vánoce. Na závodníky čekala technicky náročná trať obsahující výběh strmých schodů, BMX sekci i umělé překážky. Ostravský závod se konal v rozsáhlém areálu letního koupaliště Vřesina a po dně jeho vypuštěných bazénů dokonce vedla část trati. Dalším technicky náročným prvkem trati bylo projetí svou relativně dlouhých písečných pasáží.
V úvodním sobotním závodu kadetek získala další stříbrnou medaili Kateřina Hladíková, která bojovala o zlato s letos suverénní Kristýnou Zemanovou z TOPFOREX LAPIERRE PRO CYCLING TEAMu. Ve stejném pořadí dojely obě do cíle i další den v Ostravě.  Svůj dobrý standard zajela i Natálie Klímová, která se umístila na 11. pozici. V kategorii žáků dosáhl v Uničově svého nejlepšího letošního umístění (5. místo) Štěpán Rozsypal a formu potvrdil stejným umístěním i v nedělním závodu. Velmi dobře rozjel sobotní závod i Václav Ježek, ale zaklesnutí brzdové páky do ráfku kola závodníka, za kterým vybíhal sekci 24 schodů, znamenalo časovou ztrátu a ve výsledku 14. místo. Kvalitní výkon předvedl na 18. místě i další člen týmu Adam Bernát. V kategorii kadetů svedla boj o prvenství pětičlenná skupina, ve které se po závěrečných překážkách dostal na čelo David Šulc, v cílové rovince spurtoval z prvního místa a snad jen o galusku prohrál s vítězným Pavlem Bittnerem z týmu MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ. David však hned v neděli dosáhl pohárového vítězství, a to zcela suverénním způsobem. Těsně pod uničovskými (4. místo)  i ostravskými (5. místo) stupni vítězů tentokrát zůstal Matěj Stránský. Jakub Daněk měl bohužel na sobotní trati defekt daleko od depa a závod nemohl dokončit, když jinak si v letošní sezóně vede velmi dobře a do závodu nastupoval z páté pozice průběžného pořadí seriálu.  Na 16.,17. a 20. místě skončili v sobotu další kadeti, a to letošní dva nováčci týmu Ondřej Jeřábek a Daniel Sporysch a dále Tomáš Doležal, který cyklistiku kombinuje se sjezdovými lyžováním a na závody jel téměř přímo z lyžařského soustředění v Rakousku. V juniorské kategorii bral pomyslnou bramborovou medaili Tomáš Ježek, který se v neděli posunul o dvě pozice výše a vybojoval stříbrnou medaili. Na 9. resp. 15. pozici dojeli do cíle sobotního závodu Josef Hladík a ostravský člen týmu Bruno Stoček, kteří zajeli kvalitně i nedělní závod. Jak již bylo uvedeno, byl sobotní závod zařazen v nejvyšší kategorii C1, což přilákalo početné a kvalitní startovní pole. V ženách hájily barvy týmu Tereza Vaníčková a Klára Vernerová. Tereza se umístila na 13. pozici a jako jediná z týmu cestovala dále na nedělní závod slovenského cyklokrosového poháru, kde obsadila vynikající 3. místo.  Klára, jezdící v kategorii žen prvním rokem, se umístila v Uničově na 20. místě a po výrazně lepším výkonu byla 4. ve vloženém závodu žen v Ostravě. Cyklokrosový seriál pokračuje za dva týdny závodem v Čáslavi.    
blog comments powered by Disqus