Mladí cyklisté přivezli deset medailí

Mladí cyklisté přivezli deset medailí
Mladí cyklisté IVAR CS AUTHOR Teamu přivezli deset medailí
„Jsem maximálně spokojený. Vždy je možné zajet ještě lépe, ale přivézt z víkendu ze čtyř závodů celkem deset medailových umístění a spoustu bodů jak do českého, tak do světového poháru, to je prostě paráda. Navíc dva naši junioři dostali nominační pozvánku na evropský šampionát,“ zhodnotil uplynulé dny hlavní trenér mladých cyklistů z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu Václav Ježek. Suma sumárum: David Šulc první na Slovensku. Na domácích pohárech ve Slaném a v Lounech Kateřina Hladíková dvakrát druhá, stejně jako Matěj Stránský, Václav Ježek druhý a třetí, Tomáš Ježek druhý, Filip Samec a Natálie Klímová třetí. A k tomu to nejdůležitější: Tomáš Ježek a David Šulc budou o víkendu reprezentovat republiku na evropském šampionátu!
Domácí český cyklokrosový TOI TOI Cup zamířil v sobotu do Slaného. Tam dělilo Kateřinu Hladíkovou mezi kadetkami pouhých osm vteřin od zlata. I tak je druhé místo parádní. Katka v závěru zabojovala a třetí v pořadí porazila o pouhé dvě vteřiny. Barbora Jeřábková dojela na 25. a Aneta Dlouhá na 27. místě.
Mezi žáky kraloval Kobr z Dukly Praha, o druhé místo se svedl velký boj mezi pěticí jezdců. Nakonec stříbro bral Slovák Schwarzbaecher. Boleslavák Václav Ježek dojel třetí, hned za ním dojeli další jeho oddíloví kolegové – čtvrtý Filip Samec, pátý Jakub Elbadri a šestý Adam Bernát. Opět takový malý český boleslavský oddílový přebor. Jen ten Kobr to pokazil!
Velký souboj svedl v kategorii kadetů nakonec vítězný Fiala z Tábora s boleslavským Matějem Stránským. „Matěj na startu zaspal, ale po parádní stíhací jízdě se dotáhl na vedoucího Fialu, pak mu dokonce na chvíli odjel, ale v závěru měl táborský cyklista více sil. Matěj dojel druhý,“ popsal závod trenér Ježek. Navíc čtvrtý dojel Daniel Sporysch a desátý Tomáš Doležal.
Junioři jeli závod bodovaný do řebříčku UCI. Tomáš Ježek s Davidem Šulcem jeli na čele závodu, v jeho polovině ale Šulcovi podklouzlo kolo, do potíží se dostal i Ježek. Z toho vytěžil Zatloukal, který boleslavským juniorům poodjel a vítězství si nenechal uniknout. Ježek dojel druhý, Šulc pátý.
Solidní výkon podaly ženy -  Klára Vernerová skončila na 13. a Natálie Klímová na 24. místě.
Nedělní dění se stěhovalo do Loun. Tam se mnohé závody opakovaly takřka jako přes kopírák z 24 hodin starých závodů ve Slaném.
Opět za vítěznou Novotnou z Veltěže dojela druhá Kateřina Hladíková. Na 22. místě skončila Barbora Jeřábková a na 28. Aneta Dlouhá.
Starším žákům znovu kraloval Kobr z pražské Dukly, pět vteřin za ním projel cílem Václav Ježek, třetí dojel Filip Samec, pátý Adam Bernát. Ježek jel chvíli i na čele, ale v cíli měl více sil opět Kobr. „V této kategorii bych vyzdvihnul výkon Matěje Pekaře, který zajel nejlepší výsledek v sezoně, když skončil třináctý. Velkou radost jsem měl i z výkonu Prokopa Miňovského, ten dojel osmnáctý. I pro něho to byl nejlepší výkon v sezoně,“ podotkl trenér Ježek.
Druhé místo zopakoval kadet Matěj Stránský, tady dojel Daniel Sporysch pátý. Smůlu si v závodě vybral Tomáš Doležal. „Po startu upadl a vyjížděl úplně poslední. Nevzdal to a dojel si pro skvělé čtrnácté místo,“ chválil trenér Ježek.
Mezi juniory dojel na „bramborové“ čtvrté příčce Tomáš Ježek. Ten jel dlouhou dobu na medailové pozici, ale upadnul a stupně vítězů mu unikly. Pátý pak skončil Jakub Daněk. Po zranění zajel skvěle Josef Hladík, patří mu sedmé místo.
Třetí mezi ženami skončila Natálie Klímová.
Skvělé výsledky dorazily ze Slovenska a z Německa. Ke Slovenskému poháru do Podbrezové vyjeli sbírat úspěchy junioři. David Šulc mezi juniory nenašel přemožitele, čtvrtý projel cílem Bruno Stoček.
V německém Mnichově zase jely o světové body do žebříčku UCI ženy – Tereza Vaníčková dojela osmá a Klára Vernerová patnáctá.
 
Už tento víkend se v holandském Rostmale uskuteční evropský šampionát. V neděli se na start v juniorské kategorii postaví v reprezentačním dresu dva boleslavští závodníci – Tomáš Ježek a David Šul. „Tenhle závod bude hodně otevřený a stát se může cokoliv. Kluci mají formu a věřím, že dojedou do desátého místa, což by byl skvělý výsledek,“ dodal trenér Václav Ježek.
blog comments powered by Disqus