Mladá Boleslav tour Škoda Auto a junioři

Naše naděje Kačka
V sobotu se konal náš domácí závod Škoda Auto Tour, který pořádal náš tým Alpine PRO Author Team. Krásné slunečné počasí opět přilákalo  na Krásnou louku téměř 200 dětských závodníků, takže konkurence byla veliká a na trati jsme mohli sledovat mnoho napínavých soubojů.Trasu závodu, kterou postavil naš kouč Pepa Hladík, tak přestože byla na rovině, byla poměrně těžká ale i spravedlivá.
Z našeho týmu se nejdřív postavily na start v kategorii do 7 let Kačka, Terezka, Vojta a Venca. Vojta s Kačkou opět ukázali konkurenci záda a tak v této kategorii zůstaly obě zlaté medaile doma. Terezka dojela na krásném 6. místě a Venca po velkém boji ze zadních pozic na startu nakonec vyjel 12. místo. 
V kategorii do 9 let jsem měli nejsilnější zastoupení, ovšem také velmi silnou konkurenci. Naše barvy hájily slečny Lucka, Helča a Deniska a kluci Tomáš a Kuba. Lucka tentokrát nepředvedla svou formu z předešlých závodů, ale nakonec druhé místo mezi holkama těsně uhájila, Helča se probila na konečné  7. místo a Deniska dojela devátá. Klukům se tentokrát nepodařilo prosadit a tak Tomáš dojel na 16. místě a Kuba na 18. místě. V kategorii do 11 let jsme měli na startu Klárku, Pepu a Tomáše. Pepa opět od začátku vodil celé startovní pole za sebou, nicméně ve druhém kole se po technické chybě v zatáčce poroučel k zemi. Tentokrát se naštěstí obešlo bez následků, Pepa rychle vyskočil na kolo a začal stíhat soupeře, kteří se mezi tím dostali před něj. Náskok rychle zlikvidoval a do dalšího kola už opět přojížděl na čelním místě, které si s přehledem udržel až do konce. Tomáš se svými soupeři bojoval uprostřed pole a nakonec dojel na 11. místě. Klárka se celý závod snažila protlačit dopředu, bohužel její soupeřky byly velmi silné, takže jí to nakonec stačilo na 7. místo. Jako poslední se na Krásné louce postavil na start Martin v kategorii do13 let. Martinovi tento typ závodu sedí a tak se od začátku závodu pohyboval na druhé pozici ve skupince o 2. – 4. místo. Když se v posledním kole propadl na 3. místo a už to vypadalo, že na něm dojede i do cíle, se Martin zvedl k mohutnému finiši, aby si nakonec před cílovou páskou vybojoval druhou pozici zpět a útok byl úspěšný. Ve 12 hodin na svou fitness jízdu vyrazila bojovat Jana. Tentokrát se jí nepodařilo opakovat vynikající 2. místo z Brd ovšem i 5. místo z nabitého závodu lze považovat za úspěch. Náš tým opět prokázal, že se dokáže úspěšně poprat s konkurencí  a tři zlaté a dvě stříbrné jsou tomu jasným důkazem. Další společnou akcí týmu bude pravděpodobně Liberecký MTB cup v Lidových sadech.
blog comments powered by Disqus