Mladá Boleslav tour Škoda Auto

MB tour Škoda auto 2014
Druhý květnový víkend patřil Boleslavi, kde se konal druhý díl seriálu KPŽ. Pořadatelský tým kolem Josefa Hladíka odvedl perfektní práci a připravil pro dětské i dospělé bikery a bikerky skvělou závodní sobotu. Boleslav je neodmyslitelně spjata s firmou Škoda Auto a i letos připravily Škodováci na start hlavního závodu zaváděcí soutěžní rallyový speciál Škoda Fabia S2000, který dovedl závodníky městem až na Krásnou Louku, do místa ostrého startu. Domácí tým IVAR CS – AUTHOR měl samozřejmě obrovskou chuť se předvést všem Boleslavským fanouškům a posbírat důležité body do týmové soutěže i soutěže jednotlivců seriálu KPŽ.
Již úvodní technická pasáž od Podlázek ukázala, kdo bude bojovat o příčky nejvyšší. Na čele se postupně oddělila pěti členná skupina, ve které se k velké radosti místních diváků  pohybovaly dva naši eliťáci Václav Ježek a Jan Strož. Tempo udával především Matouš Ulman z České Spořitelny – Specialized a tak se jelo opravdu hodně ostře, na což doplatil Jan Strož v blátivém výjezdu zhruba na ??? kilometru, kde bohužel ztratil se soupeři přímý kontakt. Vedoucí čtveřice se pak udržela pohromadě až na poslední ostrý výjezd v Dalovicích, kde díky pomalému defektu od skupiny odpadl lídr našeho týmu Václav Ježek. Nájezd na Krásnou Louku nejlépe zvládl Pavel Boudný (Česká Spořitelna – Specialized), který svým drtivým nástupem nedal svým soupeřům žádnou šanci a dojel si bezpečně pro vítězství. Druhý do cíle dospurtoval Jiří Hudeček (Symbio + Cannondale) těsně před Matoušem Ulmanem. Na poloprázdném zadním kole si pro čtvrté místo dojel Václav Ježek. Honza Strož, který se po velkou část závodu pohyboval osamocen na pátém místě, o svoji pozici přišel až na Krásné Louce, kde ho dojela skupina a cílovou pásku protnul až na devátém místě. Skvělou formu v Boleslavi potvrdili naši borci v kategorii Muži 40-49 let, kterou vyhrál Tomáš Jiránek a na třetím místě do cíle dorazil Vlastimil Hájek.
Naši junioři bojovali nejen v dětských závodech, ale také na kratších distancích Fitness jízdy. Kategorii kadetek na 36-ti kilometrové trati vyhrála Elizabeth Ungermanová a její skvělý počin zpečetila třetím místem Dominika Kubátová. Kratší 20-ti kilometrovou trasu pak mezi ženami vyhrála Klára Vernerová. V dětských závodech konaných přímo v areálu Krásná Louka se nejvíce dařilo Babetě Kolářové (Děti do 5 let), Tomáši Hájkovi (Děti 6-7 let), Vandě Dlaskové (Děti 8-9 let), Kristýně Zemanové (Děti 10-11 let), Tomáši Ježkovi a Martině Jedlánkové (Děti 12-13 let), kteří vybojovali vítězství ve svých kategoriích. Na druhých místech se na pódiu postavili Václav Ježek (Děti 8-9 let), Kateřina Hladíková (Děti 10-11 let), Josef Hladík a Klára Vernerová (Děti 12-13 let). Třetí místo pak patřilo Adéle Rozsypalové (Děti 8-9 let) a Nicole Hartychové (Děti 12-13 let).
blog comments powered by Disqus