Merida Bike Vysočina 2012

V rámci víkendového programu Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě se také konal maratonský závod pro veřejnost nazvaný Merida Bike Vysočina. Kratší čtyřiceti kilometrovou trať si zvolil Martin Řehák, jediný zástupce našeho Alpine Pro – Author Teamu na této akci, který do cíle dorazil na pěkném pátém místě.
Martin svůj závod shrnul takto: „Po startu v areálu Světového poháru vedla trať na zaváděcí kolo XC okruhu, takže po zhruba 400 metrové rovině přišel první významnější kopec, který byl dost jezdivý a na pocit mi velmi seděl, takže jsem ho využil k prvnímu nástupu a roztrhání velké skupiny, která se po startu vytvořila. Do druhé poloviny kopce, která již byla znatelně techničtější díky vlhkým kořenům, jsme najížděli už jako pěti členná skupina s poměrně slušným náskokem.
Bohužel mě v závěru kopce potkala menší krize a na hraně jsem chytl cca třicet metrů sekeru. Naštěstí stačilo jen na chvíli zvolnit a nohy celkem rychle povolily takže přišlo na řadu nutné sjíždění, se kterým jsem měl tolik práce, že mi ani nevadila obrovská průtrž, která v tu chvíli přišla. Silniční úsek proti větru byl dost nepříjemný a sjet střídající skupinu bylo téměř nemožné, a tak mě čekalo strávit zbylých 30 km do cíle o samotě. Trať byla i za mokra velmi rychlá a jediné významné zpomalení kvůli dešti bylo ve čtvrtém kopci, kde se jelo hlubokým korytem, které připomínalo spíš potok. Pět kilometrů před cílem se za mě dotáhla velká skupina, a proto jsem v předposledním kopci rozjel tempo a povedlo se mi opět utrhnout tak, že do cíle jsme dojížděli ve dvou. Pořadatelé umístili cíl na vrchol místní sjezdovky a cílový dojezd byl po mých ,,oblíbených“ traverzech. Sto metrů před cílem jsem začal spurtovat, ale soupeř měl více sil a tak mi 3. místo v kategorii uteklo jen o pár vteřin.“
blog comments powered by Disqus