Medailové hody juniorů

O uplynulém víkendu a následném volném úterku bojovali naši junioři v barvách Alpine Pro - Author Teamu ve čtyřech závodech a dávali soupeřům pořádně zabrat.
V sobotu se v Letech u Prahy konal 1. závod seriálu Kolo pro život a naši zástupci se něm ukázali ve velmi dobré formě. V kategorii do 7 let jsme měli na startu Vendu Ježka, který nedal svým soupeřům nejmenší šanci a dojel si pro jasné vítězství. V holčičím závodě stejným způsobem deklasovala startovní pole Vanda Dlasková a na druhém místě dojela Lucka Tůmová. V kategorii do 9 let jsme měli nejsilnější zastoupení a tady se prosadily především holky, když zvítězila Kačka Hladíková následována Adélou Kyselovou, na čtvrtém místě dojela Justýna Kolářová a na desátém místě Tereza Schejbalová.
Z kluků dojel Vojta na výborném třetím místě, Kuba Oktábec se propracoval na deváté místo a hned za ním dospurtoval Tomáš Doležal. V kategorii do 11 let mezi kluky jasně zvítězil Pepa Hladík, za ním dorazil na druhém místě Tomáš Ježek a na osmém místě dojel Tomáš Maroul. V závodě holek se prosadila Klára Vernerová na místo druhé a Martina Jedlánková dojela pátá.
V České Kamenici závodila na 1. závodu Pekla severu v Okruzích pod Jehlou Kristýna Zemanová, která své vítězství urvala až v posledních metrech, když svou soupeřku ve finiši podjela v zatáčce.
V neděli naši závodníci bojovali v Úpici na Ratibořickém maratonu. V kategorii přípravka zvítězila mezi holkami Lucka Blechová, kterou na stupně vítězů doprovodila Justýna Kolářová, která dojela na místě druhém. Ve stejné kategorii závodil také Kuba Octábec, který ukázal svým soupeřům záda hned po startu a dojel si pro jasné vítězství. V kategorii žáci 1 vybojoval Pepa Hladík stříbrnou placku a Tomáš Ježek bral placku bronzovou. Tomáš Maroul dojel na místě dvanáctém.
V úterý vyrazily Lucka Blechová a Justýna Kolářová do Sklářské Poruby v Polsku, aby se poměřily se zahraniční konkurencí. Justýna si v těžkém závodě vybojoval druhé místo. Lucka startovala v kategorii 11 - 13 let a i tentokrát se dokázala statečně poprat se staršími soupeřkami a dojela také na druhém místě.
blog comments powered by Disqus