Medaile z Brna

Samce, Šulce a Hladíkovou na bedně doplnil překvapivě i Elbadri
Samce, Šulce a Hladíkovou na bedně doplnil překvapivě i Elbadri
Brno – Krásné slunečné počasí. To přivítalo účastníky druhého závodu mládežnického Českého poháru v cross country v Brně. Zároveň tu ale čekala také náročná a především prašná trať. A i když pořadatelé trať kropili, prášilo se doslova všude. V tomhle prašném prostředí se ale cyklisté mladoboleslavského IVAR CS Author teamu neztratili. A po úvodním pohárovém dílu v Praze si z Brna vezou mnoho dalších pohárových bodů, a také umístění na stupních vítězů. Tam vystoupali čtyřikrát. Medailisté se jmenují Samec, Šulc, Hladíková, Elbadri. Hned tři boleslavské závodnice kategorie mladších žákyň atakovaly první desítku. Tu uzavírala Adéla Rozsypalová, o dvě příčky dále dojela Bára Rajnochová a třináctá skončila Aneta Dlouhá. „Holky jely celý závod takřka pospolu. Jsou to, až na Adélku, takzvané provočandy, tedy jezdí v kategorii prvním rokem, a tohle umístění je skvělé,“ podotkl hlavní trenér „ivarského“ týmu Václav Ježek. V kategorii mladších žáků dojeli oba Boleslaváci - Matěj Pekař a Zdeněk Hradiský – kolem bodovaného čtyřicátého místa. Jejich výkon rozhodně nebyl zklamáním. „Tahle kategorie je neskutečně našlapaná a každý získaný bod je excelentní. Kluci získávají zkušenosti a budou se závod od závodu lepšit, na náročné trati nezklamali,“ řekl trenér Ježek.
Před týdnem dojela Kateřina Hladíková mezi staršími žačkami druhá, nyní odjela další skvělý závod. Celou dobu jela ve vedoucí trojici, ve druhém ze tří okruhů dokonce jela na čele, v závěru ji ale soupeřky předjely. I tak je třetí místo dokladem skvělé formy. „Kačka skončila oproti Praze o místo hůře, ale její výkon byl mnohem lepší,“ podotkl trenér Ježek. Tréninkový výpadek Adély Kyselová, která se před pár dny vrátila z lyžařského soustředění na ledovci, byl znát. Adéla ale bojovala a nakonec dojela na solidní patnácté příčce.
Před týdnem Filip Samec jasně dominoval starším žákům. V Brně svoji skvělou formu potvrdil. Odjel skvělý taktický závod a vyhrál. Na „bedně“ ho doplnil Jakub Elbadri. Ten celý závod doslova odtáhl, ke konci už mu došly síly, skončil třetí. Václav Ježek dojel desátý, Štěpán Rozsypal dvaadvacátý. „Ze strany Filipa to byl doslova mazácký výkon. Hlídal si soupeře a v závěru nedal nikomu šanci,“ uvedl vedoucí týmu Josef Hladík.
Kadet David Šulc si upevnil vedení v poháru. Po pražském vítězství dojel v Brně druhý, když ho o pár metrů porazil  ostravský Zatloukal. Do desítky se vešli ještě Matěj Stránský (6.), Jakub Daněk (7.). Čtrnáctý dojel Daniel Sporysch a šestnáctý Tomáš Doležal. „David zajel skvěle, ale i Matěj s Jakubem excelovali, protože startovali až z posledních pozic a museli se prodírat startovním polem kupředu,“ pochválil kadety trenér Ježek.
V juniorech se boleslavským klukům příliš nedařilo – po promaroděném týdnu dojel Josef Hladík dvaadvacátý. Bruno Stočka sesadil z první desítky defekt, po němž musel půl kola běžet, a skončil hluboko ve startovním poli.
Juniorka Klára Vernerová se celý závod statečně prala se soupeřkami a nakonec urvala fantastickou šestou příčku.
Kadetka Natálie Klímová měla obrovskou smůlu. Na konci prvního ze dvou okruhů ji začaly zlobit brzdy, ve sjezdu spadla a propadla se kamsi za první dvacítku. Závod nevzdala a statečně se protlačila až na 15. místo.
Trenér Václav Ježek byl po závodech spokojený: „Těch skvělých výkonů bylo opravdu z naší strany hodně. Vypíchnul bych statečný výkon Kláry Vernerové, překvapení v podobě Jakuba Elbdriho a kadety Matěje Stránského a Jakuba Daňka, kteří potěšili cestou kupředu ze zadní startovní pozice. Samozřejmě potěšil nás vítěz Filip Samec, na něhož trochu zapomínáme, protože jsme v jeho vítězství věřili, Kačka Hladíková i David Šulc,“ dodal trenér Václav Ježek. Další pohárový závod na horských kolech se jede za tři týdny na trati světového šampionátu v Novém Městě nad Metují.

jezek_18
Ježek v Terezíně
Terezín – Zkušenosti sbíral v reprezentačním dresu Tomáš Ježek. Ten se o prodlouženém víkendu zúčastnil pětietapového Závodu míru juniorů. Ježek absolvoval závod především jako pomocník lídra týmu Vacka. Mezi 140 závodníky skončil po čtyřech stovkách kilometrů na solidním osmdesátém místě.
blog comments powered by Disqus