Manitou Železné hory

Východočeská Chrudim byla předposlední srpnový víkend dějištěm dalšího závodu seriálu závodů horských kol Kolo pro život. Tradiční závod letos připravil zbrusu nové tratě. Zrušena byla dlouhá sto kilometrů dlouhá trasa a jako hlavní tratí se stala „šedesátka“, která měla spoustu nových a zajímavých úseků. Co zůstalo stejné, kromě cílového prostoru, byly samozřejmě chrudimské schody, které už neodmyslitelně patří k tomuto závodu.
Na startu se opět sešla výborná konkurence, mezi kterými nemohli chybět ani naděje našeho Alpine Pro – Author Teamu v čele s Václavem Ježkem. Po několika seznamovacích kilometrech, které byly spíše rovinatějšího charakteru, se začala trasa více vlnit a startovní pole opět zakusilo letošní nadvládu dvojice bikerů z České Spořitelny Kristiána Hynka a Pavla Boudného.
Oběma borcům postupně začali soupeři odpadat a jediný, kdo byl schopen vydržet jejich tempo, byl Tomáš Vokrouhlík (BMC-Savo racing team). Za nimi se postupem času vykrystalizovala další trojice, ve které jsme měli dokonce dvojí zastoupení Vencu Ježka a Honzu Strože. Ve druhé polovině trati, která byla profilově trochu jednodušší, se s čelní skupinou musel po defektu rozloučit Kristián Hynek a nově vzniklá dvojice Boudný – Vokrouhlík společně dorazila až do cílového prostoru. Pavel Boudný si v závěrečných zatáčkách prudkého svahu vedl zkušeněji a stal se vítězem chrudimského závodu. Za nimi se rozhořela bitva našich kluků s Petrem Dlaskem (Madeta Fitness / Specialized). V závěrečném dějství bohužel odpadl z této trojice Venca Ježek a až do cíle se mu nepodařilo se dostat zpět do hry. Honza Strož se pak nedokázal v závěru Petra Dlaska udržet a dojel si s mírným odstupem pro celkové čtvrté místo následován Vencou Ježkem. Honza, jako v minulých závodech, dominoval kategorii Muži 19–29 let a s velikým náskokem ji vyhrál. Výborného výsledku dosáhl i Ivo Netík, kterému se podařilo pokořit všechny soupeře a radoval se z vítězství ve své kategorii Muži 40–49 let.
Výsledky ostatních našich borců najedete na http://www.kolopro.cz/.
blog comments powered by Disqus