Mallorca 2012

Mallorca 2012
Začátek nového roku je u většiny cyklistů ve znamení objemového tréninku. V Čechách mrzne až praští, a proto náš Alpine Pro – Author Team vyráží na tréninkový kemp ve tříčlenném složení (Václav Ježek, Jan Strož a Martin Turner) do teplejších krajin na španělský ostrov Mallorca, tradiční Mekku všech cyklistů. Celé 14ti denní soustředění s námi tráví ještě Robert „Giovan“ Novotný (Sweep cycling), Ivo Netík (CK Kolokrám – Svijany) a Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch).
V pátek 3. února časně ráno vyrážíme z Drážďanského letiště přímo bez přestupu na Mallorcu. Už pohled z letadla na veliká mračna nad celým ostrovem nevěstí nic dobrého.
Na letišti v Palmě nás čeká deštivé a chladné počasí s teplotou lehce nad nulou. Po rychlém ubytování nás čeká první krátký odpolední trénink, který se neobejde bez teplého zimního oblečení a pláštěnky. Následující ráno nás čeká další nemilé překvapení v podobě zasněžené pláže i lehátek rozložených kolem hotelového bazénu. Nám známý přírodní úkaz tu není příliš obvyklý, proto si ho místní horlivě fotografují. Po ranní rozcvičce a snídani už naštěstí není po sněhu skoro památky a my vyrážíme na první pořádný trénink. V následujících dnech kilometry a hodiny strávené v sedle našich kol vesele přibývají hlavně proto, že počasí je solidní a nálada výborná. Tréninkové porce absolvujeme ve větších či menších skupinkách na rovinatých úsecích převážně kolem jižního a východního pobřeží nebo v kopcích lemujících západní pobřeží. Na místních silnicích je také možné prakticky každý den potkat i kdejaký profesionální tým se svými hvězdami, jako například Quick Step se Zdeňkem Štybarem, který se tu připravuje na své poslední letošní cyklokrosové závody.
Tréninkové soustředění na Mallorce je určitě kvalitní a poctivá příprava na nadcházející sezonu, a to letošní to jenom potvrzuje. I proto bylo potěšující, kdyby se příštího kempu zúčastnilo více „závoďáků“ našeho týmu.
blog comments powered by Disqus